Wentylator najlepszym przyjacielem

w upalne dni

 
12.07.2023
Doradca Yoer
 
15 minut czytania | Redaktor Naczelny Adrian Kazer

Upał na zewnątrz powoduje, że jesteśmy niezadowoleni oraz przemęczeni. Wysokie temperatury niestety nie zwalniają nas z obowiązków wobec domu, pracy czy szkoły. Jest kilka sposobów na radzenie sobie z nadmiarem ciepła w pomieszczeniach. Możemy pojechać nad wodę czy zjeść niezliczoną ilość zimnych lodów.
 
Siedząc w domu warto zaopatrzyć się w dobry sprzęt, który pomoże zniwelować uczucie gorąca. Do takich tradycyjnych urządzeń należą wentylatory.
 
Mają na celu schłodzenie powietrza znajdującego się w naszych nagrzanych pomieszczeniach. Są stosunkowo tanie, łatwe w eksploatowaniu i nie zajmują zbyt wiele miejsca.
 
Jeśli zastanawiasz się nad kupnem wiatraka, ale nie wiesz, czym się kierować, to dobrze, że jesteś. Niżej sprawdzisz, na co zwrócić uwagę.

Krótka historia o wentylatorach

 
Spod ręki Leonarda da Vinci został sporządzony pierwszy projekt wentylatorów. W swoich rysunkach naszkicował urządzenie, które miało sprężać powietrze i je wydmuchiwać. Wiatrak miał za zadanie wentylować pomieszczenie. Na początku napęd działał ręcznie lub za pomocą koła wodnego.
 
Oficjalnym wynalazcą wentylatorów domowych jest doktor Schuyler Skatts Wheeler. Na początku zaprojektował wiatrak o dwóch łopatach, który można było postawić na biurku. Łopaty nie miały żadnego zabezpieczenia, dlatego nieuważne korzystanie z niego było dość niebezpieczne. W tym samym czasie Phillip Diehl zbudował wentylator sufitowy. Stał się jednym z podstawowych urządzeń do schładzania.
 
Masowa produkcja została rozpoczęta w Japonii. Po pewnym czasie zaczęły pojawiać się w innych krajach. Urządzenie okazało się prawdziwym przełomem, w szczególności w USA.
 
Elementy zasłaniające śmigła zaczęto stosować w latach 20. XX wieku. Nie były one całkowicie zrewolucjonizowane. Odpowiednia budowa osłon była projektowana o wiele później. Dzięki tej części zniknęło potencjalne zagrożenie dla zdrowia.
 
Wiatraki są produkowane do dziś. Nadal są ważnym elementem w naszych domach.

 

Pies-zmęczenie-kanapa-wentylator-stojący-czarny

Jakie są rodzaje wentylatorów domowych?

 
Poniżej wymieniliśmy jakie są rodzaje tych urządzeń. Tutaj dowiesz się, jaki dokładnie wybrać wiatrak pod swoje osobiste potrzeby.
 
Najłatwiej możemy podzielić je na:
  • wentylatory łopatkowe — należą do tradycyjnych modeli. Dołączone łopatki mają za zadanie wprawiać w ruch powietrze zastane w pomieszczeniu. Chwilę później po pokoju generowany jest chłodny i przyjemny powiew. Do takich modeli można zaliczyć wiatrak stojący czy biurkowy.
  • wentylatory bezłopatkowe — są to modele, które wydmuchują powietrze przez specjalny otwór w pierścieniu lub kolumnie. Są cichsze i bezpieczniejsze przez brak obecności ruchomych elementów. Łatwiej utrzymywać je w czystości, ale są droższe od tradycyjnych modeli. Możesz kupić zarówno wiatrak bezłopatkowy stojący, biurkowy, kolumnowy, jak i na USB.
  • wentylatory kolumnowe — mają nowoczesny i minimalistycznym design. W urządzeniu jest szereg małych śmigieł, które wypuszczają chłodniejsze powietrze do pokoju. Smukłość i lekkość urządzenia jest sporym plusem. Zwłaszcza gdy nie masz zbyt wiele miejsca w swoim domu. Wiatraki kolumnowe są wyjątkowo ciche. Niektóre modele potrafią dobrze chłodzić już na najniższych obrotach. Dodatkowo wygląd świetnie komponuje się w wnętrze. Możesz znaleźć je w wersji stojącej lub biurkowej. Więcej o tym urządzeniu pisaliśmy na łamach naszego eksperckiego bloga: Jaki wentylator kolumnowy wybrać i kupić?

Jaki wentylator wybrać? Ranking 2022:

 
  • Wentylatory stojące — tradycyjne wiatraki na nóżkach lub podstawie
  • Wentylatory biurkowe — poręczny, do postawienia na biurko w biurze lub na stół kuchenny
  • Wentylatory ścienne — do powieszenia na ścianę, nie zajmuje wiele miejsca
  • Wentylatory mini — kieszonkowe wiatraczki, które weźmiesz wszędzie ze sobą
  • Cyrkulatory powietrza — latem daje chłodny powiew, a zimą ociepla pomieszczenie
  • Wentylatory sufitowe — połączenie delikatnego powiewu z pożytecznym rozjaśnieniem wnętrz
  • Termowentylatory — dogrzeją Twoje pomieszczenie w długie jesienno-zimowe wieczory

Sprawdź oferty marki Yoer: Wentylatory.  

klimatyzator-kanapa-stolik-aranżacja-kwiat
 
Poniżej wypisaliśmy pozostałe rodzaje wentylatorów, jakie są dostępne na rynku. Sprawdź, który będzie Ci najbardziej pasować.
  • wentylatory podłogowe — inaczej stojące, które mogą być wysokie na ponad metr. Ich budowa pozwala na lepsze regulowanie temperatury powietrza nawet w większych pomieszczeniach. Taki rodzaj wiatraka potrzebuje szerokiej i stabilnej podstawy. Dla niektórych osób mogą być jednak zbyt ciężkie. Dlatego coraz częściej można spotkać je z kółkami, które ułatwiają ich przesuwanie.
  • wentylatory biurkowe — jest to mniejsza wersja wiatraków stojących. Idealna opcja do postawienia na biurko, przy którym uczymy się lub pracujemy. Wiatraki stołowe są mniej wydajne, ale za to są znacznie poręczniejsze. Będzie Ci łatwiej przenieść go do innego pomieszczenia.
  • wentylatory ścienne — jest to rodzaj wiatraków, które możesz powiesić na ścianie w pokoju. Są bezpieczną opcją dla domów z dziećmi. Ich konstrukcja nie zajmuje miejsca w pomieszczeniu. Oznacza to, że są idealną opcją dla osób, które mają ograniczoną ilość miejsc w domu. Zapewniają przepływ powietrza, ale często nie wieją bezpośrednio na osoby przebywające w pokoju.
  • wentylatory sufitowe — jak sama nazwa wskazuje, znajdują się one w centralnym miejscu na suficie. Często posiadają wbudowaną lampę, łącząc obie te pożyteczne cechy. Podobnie, jak ścienne, wiatraki sufitowe mają za zadanie zmniejszyć wysoką temperaturę w pomieszczeniu. Wentylatory sufitowe są funkcjonalne. Wygląd jest często dopasowany do różnych stylów wnętrz. Ich wielkim plusem jest bezpieczeństwo — są nieuchwytne dla dzieci oraz zwierząt domowych. Dodatkowo nie zajmują miejsca.
  • wentylatory mini — są kieszonkową wersją wiatraków. Zazwyczaj działają bezprzewodowo. Są bardzo poręcznymi urządzeniami, idealnymi w podróży i do pracy. Możesz je ładować za pomocą urządzenia z gniazdem USB, np. za pomocą komputera, laptopa, a nawet power banka. Niektóre odmiany mają dodatkowe cechy jak np. nawilżacz czy lusterko. Jest idealnym gadżetem, który weźmiesz wszędzie ze sobą podczas upalnych dni.
  • cyrkulatory powietrza — urządzenia działają podobnie jak wiatraki; wprawiają w ruch powietrze, wyrównując temperaturę w pomieszczeniu. Mają w sobie dwie funkcje. Latem służą do rozprowadzania zimnego powietrza, a z kolei zimą, ciepłego. Na rynku występują głównie cyrkulatory podłogowe. W porównaniu do tradycyjnych modeli mają większy zasięg działania. Koszt cyrkulatorów jest wyższy, ale dzięki nim cały dom jest szybciej i bardziej ochłodzony.
  • termowentylatory to przenośne grzejniki. Używane najczęściej podczas sezonu jesienno-zimowego. Zimą potrafią dogrzać pomieszczenie przy użyciu grzałki. Z kolei niektóre modele mają wbudowany termostat, który obniża temperaturę otoczenia.
 
Wentylator-mini-biały-kubek

Jaki wentylator domowy wybrać? Na co zwrócić uwagę?

 
Skoro już wiesz, jakie są rodzaje wentylatorów, to poniżej wymieniliśmy ich cechy. Sprawdź, na jakie warto zwrócić uwagę. Są to przede wszystkim:
  • przeznaczenie — zanim kupisz wiatrak, zastanów się, w jakim miejscu będziesz z niego najczęściej korzystać. Dla mniejszych pokoi będzie lepszy model biurkowy lub kolumnowy. Z kolei w większych pomieszczeniach powinien sprawdzić się wiatrak stojący, sufitowy lub ścienny.
  • moc — od niej głównie zależy, jak efektywnie będzie działać urządzenie. Moc wiatraków domowych oscyluje w granicach od 20 do 100 W. Należy jednak wziąć pod uwagę, że im większa moc, tym większa głośność urządzenia. Wysokość pobierania prądu także zależy od tego parametru.
  • wydajność — jest uzależniona od mocy urządzenia. Im większa moc, tym szybciej będą poruszały się skrzydła. Wydajność określa maksymalny przepływ powietrza przez wiatrak. Podobnie działa to w przypadku modeli bezłopatkowych, gdzie wypychane powietrze również jest wtedy intensywniejsze.
  • głośność — poziom hałasu jest kluczowy, gdy wentylator ma działać po kilka godzin dziennie. Dobry wentylator nie powinien przekraczać 40–60 dB. To odpowiedni poziom głośności, który nie będzie przeszkadzać podczas snu lub wykonywania innych czynności. Przykładem urządzenia, które emituje najodpowiedniejszy dla ludzi poziom dźwięku to wentylator kolumnowy.
  • waga — przystępując do zakupu, warto zwrócić uwagę na masę urządzenia. Najlepiej jakby waga nie przekraczała 7 kilogramów. Wtedy bez większego wysiłku przeniesiesz swój wiatrak w dowolne miejsce.
  • bezprzewodowość — jest to jedna z większych zalet urządzeń. Wiatrak bezprzewodowy jest wszechstronny, możesz ustawić go w każdym miejscu w swoim domu. Nie musisz martwić się o podłączenie do gniazdka. Na rynku są też dostępne wiatraki przewodowe. Ich postawienie jest już zależne od lokalizacji gniazdka.
  • wysokość — jest także istotna. Zwłaszcza gdy w pomieszczeniu masz ograniczoną ilość miejsca. Dopasuj wiatrak tak, aby nie krępował swoich ruchów przez inne przedmioty znajdujące się w jego zasięgu.

 

Wentylator-sufitowy-aranżacja-wnętrze

 

  • zasięg nawiewu — tradycyjne wiatraki potrafią rozdmuchiwać powietrze na długość 2—3 metrów. Jednak jeśli szukasz sprzętu do dużych pomieszczeń, to warto kupić taki z większym zasięgiem. Są modele, które obsługują przestrzeń nawet do 11 metrów. Do dużych pomieszczeń sprawdzi się wentylator Trifano z trzema różnymi sposobami montażu. 
  • długość przewodu — wiatraki mają najczęściej od 120 do 180 cm długości przewodu. Sprawdź, jak długi kabel zasilający będzie Ci potrzebny do podłączenia urządzenia do gniazdka.
  • podstawa — podparcie jest istotną kwestią. Zbyt mała podstawa może przechylać urządzenie podczas pracy. Ważne jest, aby miała odpowiednią wielkość oraz wagę — w końcu to ona podpiera cały wiatrak.
  • liczba łopatek — oscyluje w granicach od 2 do 8 skrzydeł. Im większa ilość śmigieł tym działanie wentylatora jest skuteczniejsze.
  • automatyczna oscylacja — to sprawia, że Twój wiatrak będzie obracać się na boki podczas pracy. Oscylacja pozwoli na szybsze i efektywniejsze schłodzenie pomieszczeń. Funkcja ta jest także odpowiednia do miejsc, gdzie na co dzień przebywa dużo osób. Automatyczna oscylacja występuje w kilku poziomach. Głowica urządzenia najczęściej obraca się do 90 lub 180 stopni. Jednak są na rynku też takie, które obracają się nawet do 360 stopni. Głowica w niektórych modelach może poruszać się też w ruchu pionowym.
  • regulacja kąta nachylenia — jest to funkcja, która pomaga pochylić urządzenie. Możesz zdecydować, pod jakim kątem ma wiać powietrze.
  • ustawienie wysokości głowicy — jest to funkcja, która pomaga ustawić, na jakiej wysokości powietrze ma wiać.
  • poziomy prędkości — większość wentylatorów posiada 3 poziomy prędkości — niski, średni oraz wysoki. Dzięki tym przyciskom możesz dostosować natężenie wiatru do swoich aktualnych potrzeb.
  • tryby nawiewu — pozwolą Ci dopasować siłę nawiewu do obecnej atmosfery w domu. Większość wiatraków posiada:
    • tryb naturalny — powietrze naśladuje prawdziwy wiatr.
    • tryb normalny — jest to podstawowy tryb, który znajduje się praktycznie w każdym urządzeniu. Jego zadanie to równomierne rozprowadzenie prędkości wiatru.
    • tryb nocny — możesz wybrać odpowiednią dla siebie prędkość nawiewu. W nocy moc wiatru będzie obniżana etapami, aż do wyłączenia się. Wiatraki coraz częściej mają podświetlany wyświetlacz. W tym trybie po około 30 sekundach monitor zostaje wyłączony. Dzięki temu emitowane światło nie będzie przeszkadzać Ci podczas snu.
    • tryb dziecko — po włączeniu tej opcji wiatrak ustawi timer na 3 godziny. Dodatkowo zostaje włączona funkcja oscylacji i jonizacji powietrza. Tu także będzie stopniowo zmniejszana prędkość pracy aż do włączenia najniższego poziomu.

 

Wentylator-czarny-yoer

 

Wcześniejsze cechy mogą nie być do końca wystarczające dla wszystkich. Poniżej wypisaliśmy funkcje, które mogą zainteresować więcej osób:
  • zegar – timer — funkcja ta sprawi, że będziesz w stanie lepiej kontrolować pracę urządzenia. Pomiar czasowy potrafi samodzielnie ustalić, po jakim czasie wiatrak ma przejść w stan spoczynku. Czasomierz jest idealny dla osób, które obawiają się zasypiać przy włączonych wentylatorach. Niektóre z modeli mają funkcję włączenia godzinę przed Twoim powrotem do domu. Po intensywnym i gorącym dniu możesz zacząć relaksować się w chłodniejszym pomieszczeniu.
  • sterowanie na pilota — dzięki temu możesz sterować urządzenie pilotem, nie wstając z miejsca. Standardowe modele reagują na działanie pilota do 3 metrów. Z kolei droższe możesz obsługiwać z zasięgiem do 12, a nawet do 30 metrów. Dobierz zasięg działania pilota w zależności od wielkości swoich pomieszczeń.
  • jonizacja powietrza — jest to dobra funkcja dla osób walczących z astmą i migreną. To sprawia, że kurz oraz inne drobnoustroje opadają na podłogę, nie krążąc w powietrzu. Wentylator kolumnowy Spiro posiada funkcję jonizatora, która sprawia, że  powietrze w pokoju jest znacznie czystsze i zdrowsze. Ta funkcja z pewnością poprawi jakość Twojego snu.
  • klimatyzer — jest tańszy od przenośnego klimatyzatora. Przepuszcza chłodniejsze powietrze przez materiał zwilżony zimną wodą.Urządzenie je delikatnie ochładza i po chwili wypuszcza z powrotem do pokoju. W takim modelu jest często możliwość umieszczenia w specjalnym miejscu zamrożonego wkładu chłodzącego. Dzięki temu powietrze jest bardziej schłodzone i nawilżone. Klimatyzer jest wydajniejszy od tradycyjnego wiatraka. 2 razy szybciej obniża temperaturę otoczenia. Powietrze wtedy jest również bardziej oczyszczone od kurzu i różnych alergenów.

 

Sypialnia-wentylator-sufotowy-brązowy-lampy

 

  • nawilżacz powietrza — jest to funkcja, która umożliwia rozpylanie orzeźwiającej mgiełki. Wentylator z nawilżaczem bardzo dobrze ochładza pomieszczenie. Opcja ta potrafi wpłynąć na poziom nawilżenia powietrza. Dzięki temu kondycja skóry może ulec poprawie. Zapomnij o dusznościach w pokoju. Z tym urządzeniem oddychanie staje się o wiele prostsze.
  • oczyszczacz powietrza — do głównych zadań urządzenia należy oczyszczanie powietrza w pomieszczeniu. Sprzęt zasysa powietrze z jednej strony, a z drugiej wypuszcza świeższe i bardziej oczyszczone. Po włączeniu oczyszczacza z pewnością poczujesz różnicę. Więcej informacji możez przeczytać w naszym poprzednim wpisie, w którym pisaliśmy o oczyszczaczu powietrza: czy warto i jaki wybrać? 
  • elektrofumigator — opcja ta umożliwia walkę z komarami. Zazwyczaj jest dołączana w modelach z łopatkami. Urządzenie posiada specjalny otwór, do którego możesz włożyć wkład przeciw owadom. Po chwili zaczynają przedostawać się szkodliwe tylko i wyłącznie dla nich opary. Ta opcja sprawia, że nie potrzebujesz dodatkowego elektrofumigatora. Wszystko możesz mieć w jednym urządzeniu.
  • hak na wtyczkę — jest schowany w tyle urządzenia. Umieszczenie wtyczki na hak sprawi, że unikniesz potknięcia się o przewód. Wtyczka jest bezpiecznie przechowywana oraz zabezpieczona przed uszkodzeniami z zewnątrz.
  • kolor — obecnie producenci starają się kolorystycznie dostosować urządzenia do większości pomieszczeń. Jest to ważne, gdy nie chcesz, żeby wentylator mocno wyróżniał się na tle Twojego wnętrza. Możesz znaleźć klasyczne kolory jak biały, czarny, srebrny, ale także różowy, niebieski, a nawet przezroczysty.
  • aromaterapia — niektóre modele mają dołączony specjalny zbiornik, do którego możesz wlać olejek zapachowy. Po włączeniu wiatraka zostaje rozpylony po pokoju wybrany przez Ciebie aromat. Funkcja ta pozwoli Ci się odprężyć przy zapachach, które lubisz. W naszym asortymencie dostępny jest Biolavit olejek eteryczny sosnowy, który pomaga załagodzić nerwowość i uczucie napięcia. Jest w stanie nawet poprawić ogólną jakość snu.  
Czytaj też: Co to aromaterapia? Zalety i wady aromaterapii.  

Bezpieczeństwo najważniejsze

 
Szukając wentylatora, warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów jest on wykonany. Im lepszej jakości, tym lepiej dla bezpieczeństwa Twojego i Twoich bliskich. Przed kupnem sprawdź również, czy urządzenie ma stabilną podstawę. Dzięki niej wiatrak się nie przewróci. Dobry sprzęt powinien mieć trwałą obudowę, która zasłania ruchome elementy. Wtedy zapobiegniesz niechybnemu dotknięciu ich podczas pracy urządzenia. Jeśli nie masz zaufania do wentylatorów łopatkowych, to warto rozejrzeć się za bezłopatkowymi. Są z pewnością bezpieczniejszą alternatywą dla domów z dziećmi.
 
Pies-piłka-zabawa-wentylator-biurkowy-srebrny

Zasilanie wiatraków domowych

 
Wiatraki działają nie tylko po podłączeniu do gniazdka. Poniżej znajdziesz inne sposoby zasilania tych urządzeń, nie będąc uzależnionym od dostępu do złącza.
  • zasilanie akumulatorowe — wiatraki z takim zasilaniem możesz zabrać wszędzie ze sobą. Działają od kilku do kilkunastu godzin. Po rozładowaniu możesz z powrotem naładować urządzenie. Czas ładowania zazwyczaj trwa do kilku godzin.
  • zasilanie bateryjne — urządzenia działają dzięki bateriom zwykłym lub słonecznym. Są one zazwyczaj przenośne, możesz zabrać je, gdziekolwiek chcesz. Działają aż do momentu wyczerpania baterii. Po ich wymianie możesz dalej z niego korzystać. Jeśli nie chcesz uszczuplić swojego budżetu, to warto zaopatrzyć się w baterie akumulatorowe. Dobrej jakości akumulatorki potrafią wytrzymać nawet do 500 cykli ładowania.
  • zasilanie USB — jest portem, który możesz znaleźć już prawie wszędzie. Jest w komputerach, laptopach, przedłużaczach, power bankach, a nawet w stolikach galerii handlowych. Zasilanie te jest bardzo pomocne, zwłaszcza przy pracy z komputerem. Wiatraki z końcówką USB mogą być przydatnymi gadżetami również podczas podróży samochodem lub komunikacją miejską. Z nim żaden upał nie będzie Ci straszny.
  • zasilanie sieciowe — to najpopularniejszy rodzaj zasilania. Podłączenie do sieci elektrycznej (zazwyczaj przy pomocy gniazda) sprawia, że urządzenie zaczyna działać. Na takiej samej zasadzie możesz podłączyć swój wiatrak. Minusem jest fakt, że sprzęt jest uzależniony od długości kabla i gniazdek elektrycznych w domu.
 
Wentylator-biurkowy-czarny-podstawka-maskotka

Sterowanie wentylatorów

 
Możesz korzystać z wentylatorów na kilka różnych sposobów. Po przeczytaniu informacji poniżej będziesz wiedzieć, jakie sterowanie urządzeniem będzie dla Ciebie najlepsze.
  • sterowanie elektroniczne — pozwala kierować urządzeniem przy pomocy przycisków lub dotyku. Możesz dokładniej ustawić funkcje wiatraka.
  • sterowanie mechaniczne — pozwala na dostosowanie danych sprzętu za pomocą pokrętła lub przycisków. Często umieszczane są na panelu sterowania.
  • sterowanie zdalne — to inaczej sterowanie urządzeniem na odległość. Wiatraki z taką formą obsługi mają w swoim wyposażeniu pilota. Dzięki temu możesz sterować sprzętem bez poruszania się z kanapy.
  • sterowanie na WiFi — to funkcja, za pomocą której możesz zdalnie kontrolować swoje urządzenie. Wykorzystywana jest do tego domowa sieć. Wentylatory z taką opcją możesz włączać nie będąc w domu.

 

Wentylator-kolumnowy-biały-yoer-kanapa-koc-odpoczynek-aranżacja

Dodatkowe cechy wentylatorów

 
Wentylatory mogą mieć dodatkowe cechy, które sprawią, że jeszcze bardziej polubisz współpracę z tym urządzeniem. Wśród nich można wyróżnić:
  • osłonę kratkowaną — obustronne zabezpieczenie śmigieł, między innymi przed dziećmi i zwierzętami domowymi. Wentylator z osłoną spełnia swoje zadanie, a Ty nie musisz sprawdzać, kto znajduje się blisko urządzenia.
  • energooszczędność — to inaczej zmniejszenie zużycia prądu. Wentylatory wyposażone w tę cechę nie będą pobierać zbyt wiele energii. Możesz cieszyć się oszczędnością i funkcjonalnością sprzętu bez obaw o dodatkowe koszty.
  • klips montażowy — pozwala na przypięcie sprzętu do nawierzchni (np. do biurka, parapetu). Klips gra rolę również samej podstawki urządzenia. Możesz wtedy postawić go gdziekolwiek chcesz.
  • kółka — są zazwyczaj przymocowane do większych i cięższych urządzeń. Wentylator z kółkami obrotowymi możesz swobodnie przenieść do innego pomieszczenia bez zbędnego wysiłku.
  • termostat — służy do podtrzymywania temperatury w pomieszczeniu. Kiedy jest ona utrzymana, to urządzenie samoczynnie się wyłącza. Z kolei, jeśli wentylator odczuje, że temperatura otoczenia zwiększyła się, to zaczyna z powrotem pracować.
  • uchwyt do przenoszenia — rączka, za pomocą której możesz łatwo przenieść urządzenie. U większości wentylatorów uchwyt ten jest montowany do tylnej osłony kratkowanej. W przypadku wentylatorów kolumnowych jest możliwość schowania pilota w uchwycie. Dzięki temu nie zagubi się wśród innych pilotów.
  • wyświetlacz — ekran, na którym widoczne są wszystkie funkcje urządzeń. Przy wentylatorach jest to niezwykle przydatne. Dzięki dostępnym funkcjom możesz dostosować działanie wiatraka do swoich potrzeb.
  • zabezpieczenie przed przegrzaniem — funkcja, która automatycznie wyłącza urządzenia. Działa, gdy temperatura sprzętu zaczyna niebezpiecznie rosnąć po długiej pracy. Dzięki temu nie musisz martwić się o potencjalne zagrożenie czy samo popsucie się urządzenia.
  • zbiornik na wodę — jest dołączony do wentylatorów, które dodatkowo mają za zadanie wytworzyć wilgotną mgiełkę. Za pomocą tej funkcji możesz wydajniej schłodzić nagrzane od słońca pomieszczenie.

 

Salon-kuchnia-wentylator-sufitowy-srebrny

Dlaczego warto kupić wentylator?

 
  • pomoże Ci przetrwać falę upałów,
  • powietrze w pomieszczeniu jest dzięki niemu chłodniejsze,
  • będziesz mieć siły na swoje obowiązki i dalsze rozwijanie zainteresowań, bez względu na pogodę.
Wiemy doskonale, jak upały potrafią znacząco wpłynąć na naszą produktywność oraz samopoczucie. Dlatego uważamy, że takie urządzenie jest niezbędne. Zwłaszcza w pomieszczeniach, które szybciej nagrzewają się od słońca.
 
Na rynku istnieje wiele różnych wentylatorów. Bez wątpienia znajdziesz model, który sprosta Twoim wymaganiom oraz mocno nie nadwyręży Twoich oszczędności.

Jaka jest cena wentylatorów?

 
Ceny wentylatorów są zróżnicowane. Najtańsze modele możesz kupić już za kilkadziesiąt złotych. Jednak musisz wziąć pod uwagę, że mogą nie do końca spełnić Twoich wszystkich oczekiwań. Tani wiatrak może być zbudowany z materiałów o niskiej jakości. Przez to po pewnym czasie urządzenie może ulec zniszczeniu.
 
Dobrej jakości wentylatory z dodatkowymi funkcjami możesz kupić od 300 do 500 złotych. Z kolei mniejsze modele dostępne są w granicach około 150 złotych. Cena wiatraka może być uzależniona od Twoich osobistych preferencji.
 
Jeśli szukasz wysokiej jakości wentylatorów w przystępnej cenie, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wentylatorów firmy Yoer.

Podziel się na social media