Odkurzacz tradycyjny pomoże Ci utrzymać porządek w Twoim domu. To niezbędne urządzenie, z którym pozbędziesz się brudu i kurzu, nawet z trudnodostępnych zakamarków. Dodatkowo z łatwością odkurzysz dywan oraz wykładzinę w każdym pokoju.
Rodzaje odkurzaczy tradycyjnych
Wyróżniamy
kilka rodzajów odkurzaczy tradycyjnych, które dzielimy ze względu na różne czynniki:
- Odkurzacze workowe - najbardziej klasyczny rodzaj odkurzaczy z kablem i długą, teleskopową rurą. Do działania wykorzystują wymienne lub wielorazowe worki, do których trafiają zanieczyszczenia.
- Odkurzacze bezworkowe - ten odkurzacz ma podobną zasadę działania. Zbiera zanieczyszczenia z podłogi, ale brud trafia do specjalnego zbiornika, który przepuszcza powietrze przez filtr.
- Odkurzacze przewodowe - do prawidłowego działania potrzebują stałego podłączenia do źródła prądu. Ich zasięg i mobilność ogranicza długość przewodu, choć gniazdek w domu powinno wystarczyć każdemu.
- Odkurzacze bezprzewodowe - wykorzystują ogniwa litowo-jonowe, które ładuje się po każdorazowym użytkowaniu. Te odkurzacze nie potrzebują podłączenia do prądu. Ich zaletą jest duża mobilność.
- Odkurzacze klasyczne - mają giętką rurą, przez którą do worka trafiają wszelkie zanieczyszczenia.
- Odkurzacze pionowe - różnią się od tradycyjnych odkurzaczy długą i sztywną rurą, zakończoną szczotką. Dzięki temu nie trzeba się schylać podczas ich użytkowania, aby dotrzeć we wszystkie zakamarki.
Najważniejsze cechy mopa parowego
Moc urządzenia - odkurzacz o większej mocy poprawi komfort pracy.
Regulacja mocy ssania - nie każda powierzchnia wymaga użycia pełnej mocy odkurzacza. Dzięki regulacji dopasujesz moc ssania. Do usunięcia paprochów z paneli albo parkietu można obniżyć moc. Przy odkurzaniu dywanów warto zastosować wyższe obroty.
Kultura pracy - to bardzo ważny parametr przy wyborze odkurzacza. Ma duże znaczenie wtedy, kiedy mieszkamy razem z większą liczbą domowników. Głośne hałasy potrafią chwilowo zakłócić komfort życia, a przecież w obecnych czasach część z nas pracuje z domu. Dlatego najlepiej wyposażyć się w urządzenie, które generuje niewielki hałas, optymalnie poniżej
70-80 dB.
Pojemność worka - odkurzacz o małej pojemności sprawdzi się do małego mieszkania lub kawalerki. Urządzenie, o pojemności worka co najmniej 3 litrów, przyda się na większych powierzchniach.
Wskaźnik zapełnienia worka - specjalny wskaźnik, umieszczony na wyświetlaczu, pokazuje poziom zapełnienia worka oraz poinformuje o konieczności jego wymiany.
Wskaźnik wymiany filtra - specjalny wskaźnik pokazuje poziom zużycia filtra i zasygnalizuje konieczność jego wymiany.
Szerzej o odkurzaczach tradycyjnych
pisaliśmy na łamach naszego eksperckiego bloga.
Filtr HEPA to bardzo wydajny filtr powietrza. Wyłapuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, dzięki temu, że jego budowa przypomina „harmonijkę”, co zwiększa skuteczność działania. Jego
skuteczność sięga
od 99 do 99,95%.
Jakie worki do odkurzaczy workowych?
W odkurzaczu workowym możemy zamontować
trzy typy worków. Worki różnią się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane:
Worki papierowe - to najpopularniejsze worki. Są przystępne dzięki niewysokiej cenie, ale podatne na uszkodzenia ostrymi przedmiotami bądź ich fragmentami.
Worki syntetyczne - te worki są szczelne i niezwykle wytrzymałe. Wpływają pozytywnie na właściwości filtrujące odkurzacza.
Worki wielorazowe - jeden z typów worków syntetycznych. Worki wielorazowe można opróżnić, wyprać i ponownie założyć do odkurzacza.
Dla kogo odkurzacz tradycyjny?
Odkurzacz tradycyjny przeznaczony jest niemal dla każdego. To urządzenie, które pomoże w cotygodniowych porządkach, a dzięki niemu Twój dom będzie wolny od kurzu. Jeśli nie jesteś fanem sprzątania, takie rozwiązanie ułatwi Ci życie.