Darmowa dostawa
100 dni na darmowy zwrot
3 lata gwarancji
Free shipping
100 days for free return
3 year warranty
  • Nawilżacze powietrza

Rodzaje elektrycznych nawilżaczy powietrza i sposób ich działania:

Wśród nawilżaczy powietrza wyróżnić można:
  • Nawilżacze parowe – podgrzewające wodę, aż do powstania pary wodnej,
  • Nawilżacze ultradźwiękowe – rozbijające krople wody na mikrocząsteczki za pomocą ultradźwięków,
  • Nawilżacze ewaporacyjne - wykorzystujące zdolność naturalnego odparowywania wody ze specjalnej maty nawilżającej.
W ofercie YOER posiadamy nawilżacze ultradźwiękowe, generujące delikatną, chłodną mgiełkę.

Ważne cechy i funkcje ultradźwiękowego nawilżacza powietrza

Nawilżacze Yoer posiadają wbudowany higrometr i termometr, które mierzą stopień nawilżenia powietrza i wysokość temperatury w pomieszczeniu oraz regulowany higrostat, utrzymujący nawilżenie na wybranym poziomie.
Regulacja intensywności i kierunku wylotu mgiełki dają możliwość dopasowania ustawień do potrzeb w danej chwili. Nawilżacze Yoer wyposażone są w dwuczęściową dyszę z niezależną regulacją, która pozwala skierować mgiełkę w dwie różne strony.
Nawilżacze ultradźwiękowe Yoer Aqualio posiadają funkcję jonizacji, dzięki czemu częściowo pełnią rolę oczyszczacza.
Czujnik poziomu wody automatycznie wyłącza urządzenie, gdy w zbiorniku skończy się woda. Programator czasowy to funkcja, która pozwoli na ustawienie godziny, o jakiej nawilżacz ma się automatycznie wyłączyć.
Tryb podgrzewania wody ułatwia wytwarzanie mgiełki, kiedy użyta zostanie zimna woda o temperaturze ok. 5°C. Dzięki trybowi podgrzewania mgiełka ma taką samą temperaturę, co mgiełka uzyskana z wody o temperaturze pokojowej i nie obniża ciepła w pomieszczeniu.
Wbudowany filtr antydrobnoustrojowy chroni przed namnażaniem bakterii, wirusów i grzybów w pojemniku z wodą.
Nawilżacze powietrza niekiedy mogą pełnić również rolę aromatyzera czy lampki nocnej.

Nawilżacz ultradźwiękowy do pokoju dziecięcego

Niemowlęta i dzieci są szczególnie narażone na infekcje górnych dróg oddechowych, alergie i podrażnienia śluzówek. Warto, by ich pokoje były dostatecznie nawilżone.
Jeśli chcesz używać nawilżacza w pokoju dziecięcym zwróć uwagę na głośność pracy urządzenia i obecność trybu nocnego - nawilżacz do pokoju małego dziecka powinien być możliwie jak najcichszy. Tryb nocny z kolei przełącza urządzenie na najniższą moc, a wyświetlacz jest wygaszony.

Zalety ultradźwiękowego nawilżacza powietrza

  • Bardzo cicha praca
  • Duża wydajność
  • Generują chłodną, orzeźwiającą mgiełkę – sprawdzą się podczas upałów
  • Mgiełka nie zwiększa temperatury otoczenia
  • Niektóre urządzenia dodatkowo oczyszczają powietrze poprzez jonizację

Po co nawilżacz powietrza?

Odpowiednie nawilżenie powietrza powinno oscylować w zakresie 40-60%, przy temperaturze otoczenia 18-22°C. Zbyt suche powietrze skutkuje przesuszeniem skóry i błon śluzowych, zwiększonym ryzykiem infekcji górnych dróg oddechowych, spadkiem koncentracji i pogorszeniem jakości widzenia oraz zaostrzeniem reakcji alergicznych.

Czy ultradźwięki szkodzą zwierzętom?

Uszy psów i kotów są bardziej wrażliwe na wszelkie odgłosy i rejestrują dźwięki o częstotliwości wyższej, niż słyszalne przez ludzi. Z tego względu ultradźwięki mogą wprowadzać zwierzaki w stan nerwowości i napięcia, choć nie jest to regułą.

Od czego zależy skuteczność nawilżania?

Wydajność nawilżacza zależy od ilości pary, jaką urządzenie wytworzy w ciągu jednej godziny i wyrażana jest w ml/h. W zależności od ustawionego poziomu wyrzutu mgiełki, zużycie wody będzie odpowiednio mniejsze lub większe.
Im większy zbiornik, tym dłużej urządzenie będzie działało na jednym napełnieniu, bez konieczności dolewania wody. Nawilżacze Yoer posiadają pojemnik o pojemności 4,5 litra.