Jaki termowentylator wybrać?

 
05.09.2022
Doradca Yoer
 
14 minut czytania | Redaktor Naczelny Adrian Kazer
Wczesna jesień jest idealnym czasem do biwakowania lub odpoczywania w ogródkach domowych, lub restauracyjnych. Wieczory robią się coraz zimniejsze, dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiednie źródło ciepła. Idealne jest do tego przenośne ogrzewanie elektryczne, które natychmiastowo potrafi rozprzestrzeniać ciepłe i przyjemne powietrze.
 
Najlepszym przykładem są termowentylatory, które służą między innymi do krótkotrwałego ogrzewania. Jeśli szukasz urządzenia, które szybko rozprzestrzenia ciepło to farelka do grzania jest doskonałym wyborem.
 
W niniejszym artykule dowiesz się, co to farelka, jak działa, jakie są wady i zalety termowentylatorów, jaką farelkę wybrać, a nawet ile to urządzenie kosztuje.

Farelka - skąd nazwa?

 
Określenie „farelka” pochodzi od czasów PRL-u, kiedy zbliżone produkty produkowała Kętrzyńska Fabryka Sprzętu Elektrotechnicznego Farel z siedzibą w Kętrzynie w województwie Warmińsko–Mazurskim. Przedsiębiorstwo produkowało głównie suszarki do włosów i termowentylatory.
 
W poprzednich czasach starsza odmiana tych urządzeń była jedną z niewielu odmian elektrycznych grzejników. Określenie „farelka” od tamtej pory przyjęło się całkowicie w niemalże całej Polsce.
 
Potocznie farelkami nazywa się zarówno małe, jak i duże termowentylatory.

Co to farelka?

 
  • farelka to urządzenie, które służy do dogrzania małych i dużych pomieszczeń,
  • farelka działa dzięki energii elektrycznej lub bateriom. Po włączeniu natychmiastowo rozprzestrzenia gorące powietrze do pomieszczenia,
  • grzejnik ten jest dobrym przykładem urozmaicenia do centralnego ogrzewania, a nawet wyjątkowe źródło ciepła podczas chłodniejszych wieczorów.

 

kawa-filiżanka-rogale-śniadanie-liście-jesień-aranżacja

Jak działa termowentylator?

 
Termowentylatory po podłączeniu do prądu potrafią bardzo szybko rozgrzać powietrze pobrane z pomieszczenia. Urządzenia te działają dzięki konwekcji.
 
W nowoczesnych farelkach jest montowana grzałka ceramiczna i to ona głównie rozgrzewa powietrze w pokoju. W tańszych modelach producenci zazwyczaj umieszczają spiralne grzałki, które bardzo często spalają kurz i generują nieprzyjemny zapach.
 
Urządzenie podczas pracy rozgrzewa powietrze zassane z pomieszczenia dzięki grzałce, a potem wbudowany w środku wentylator rozprzestrzenia rozgrzane powietrze w przestrzeń pokoju.
 
Urządzenie po wyłączeniu od razu przestaje generować gorące powietrze, co oznacza, że wypracowane ciepło bardzo szybko ucieka z pomieszczenia.
 
Na rynku coraz częściej można znaleźć modele farelek elektrycznych, które mają wbudowany proces nawilżania powietrza. Dzięki temu utrzymasz w swoim domu odpowiednią wilgotność powietrza podczas zimnych wieczorów.
 
Urządzenie z funkcją oscylacji potrafi szybciej i skuteczniej roztaczać ciepłe powietrze po pokoju. Funkcja ta sprawia, że farelka elektryczna porusza się wahadłowo.
 
Sprawdź: Termowentylator ceramiczny Blower.

 

jesień-las-kobieta-spaceruje-spacer-chłód

Rodzaje farelek elektrycznych

 
Farelki elektryczne możemy podzielić z uwagi na:
    • Element grzewczy:
      • Grzałka spiralna — to grzałka, która stosowana jest najczęściej w tanich termowentylatorach. W urządzeniu znajduje się ona w środku. Podczas pracy rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur, co oznacza, że spala kurz i zanieczyszczenia, jakie zalegają w powietrzu. Prowadzi to do powstawania bardzo nieprzyjemnego i przykrego zapachu.
      • Grzałka ceramiczna PTC — ma powłokę izolującą, która dobrze przewodzi ciepło. Termowentylator ceramiczny z grzałką ceramiczną nie emituje przykrych zapachów. Grzałka ta rozgrzewa się do wysokich temperatur, ale nie spala w środku urządzenia żadnych zanieczyszczeń.
Grzałka ceramiczna jest droższa od spiralnej, ale jej plusem jest fakt, że jest bardzo wytrzymała. Termowentylator ceramiczny Blower jest przykładem innowacyjności, który ma wbudowaną bezpieczną grzałkę ceramiczną.
  • Budowę:
    • Biurkową — farelki o kompaktowych rozmiarach, które można z łatwością przenieść w każde miejsce. Modele ten nie zajmują dużo miejsca. Bardzo dobrze nadają się do dogrzania małych pomieszczeń. Idealne do podróży i dla singli. Farelki biurkowe można postawić na biurko, a nawet na blat kuchenny.
    • Stojącą — farelki elektryczne stojące, która są wyższe od biurkowego modelu. Mają większą powierzchnię grzewczą, co oznacza, że wydajniej rozprowadzają ciepło po pomieszczeniu. Idealne do większych pokoi.
    • Bezłopatkową — z wyglądu przypominają wentylatory bezłopatkowe. Mają nowoczesny i elegancki wygląd. Dobrze ogrzewają pomieszczenie, a na dodatek pozytywnie wpływa na wnętrza każdego domu.

 

termowentylator-srebrny-elektryczny-yoer-ogrzewanie-grzejnik-jaki-termowentylator-wybrać-farelka-elektryczna-jaka-ciepło

 

  • Sposób montażu:
    • Wolnostojący — farelki do grzania, które są podparte na specjalnej, stabilnej podstawie z tworzywa sztucznego. Zarówno modele biurkowe, jak i stojące należy postawić na prostym podłożu. Modele wolnostojące można postawić wszędzie gdzie dostępne jest miejsce.
    • Ścienny — farelki z możliwością powieszenia na ścianę. Dzięki tej możliwość w pełni zachowasz wolne miejsce w swoim pokoju. Urządzenie ścienne są idealne do łazienki. Niektóre modele mają wmontowaną rączkę, na której można powiesić wilgotny ręcznik.
  • Zasilanie:
    • Sieciowe — to inaczej podłączenie urządzenia do gniazda elektrycznego. Kupując farelkę z przewodem elektrycznym, należy pamiętać o możliwie łatwym dostępie do prądu. Bez tego urządzenie nie będzie działać.
    • Na baterie — farelka, która zasilana jest dzięki bateriom. Odpowiednio dobrane mogą zasilać urządzenie przez dłuższy czas. Po wyczerpaniu baterii należy umieścić w gniazdo zupełnie nowe. Warto zainwestować w baterie akumulatorowe, które po wyczerpaniu można z powrotem naładować. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy.
  • Sterowanie:
    • Elektroniczne — możesz sterować farelką elektroniczną dzięki przyciskom zwykłym lub dotykowym. Sterowanie elektroniczne pozwoli Ci dokładnie ustawić parametry urządzenia.
    • Mechaniczne — to inaczej sterowanie dzięki przyciskom lub pokrętłom. Najczęściej możesz znaleźć te przyciski na panelu sterowania.
    • Zdalne — jest to możliwość sterowania urządzeniem elektrycznym na odległość. Farelki ze sterowaniem zdalnym są zaopatrzone w pilota. Dzięki temu sterowanie urządzeniem jest o wiele prostsze i wygodniejsze.
    • Na WiFi — termowentylatory na WiFi możesz kontrolować przy pomocy aplikacji mobilnej. Aplikacja pozwoli Ci włączyć farelkę będąc z dala od domu.

 

termowentylator-mini-granatowy-vintage-farelka-mini-na-prąd-przenośne-urządzenie

 

  • Przeznaczenie:
    • Do pokoju — farelki, które mają za zadanie dogrzewać pomieszczenie w pokoju, salonie czy sypialni.
    • Do łazienki — urządzenia, które mogą być wykorzystywane zimą podczas kąpieli. Dzięki farelce łazienkowej wyjście spod prysznica nie jest takie straszne.
  • Nawilżanie powietrza:
    • Termowentylator z nawilżaczem — tradycyjne farelki elektryczne mogą nadmiernie wysuszać powietrze w pomieszczeniu. Dlatego coraz częściej dostępne są na rynku farelki z funkcją nawilżania powietrza.
Funkcja nawilżenia zapewnia Ci funkcjonowanie jednego urządzenia zamiast dwóch oddzielnych. Dzięki temu zachowasz  wiele miejsca w swoim domu.
 
Zbyt niska wilgotność wzmacnia występowanie rozwoju różnych infekcji górnych dróg oddechowych, w tym nawet zapalenie gardła lub zatok. Włosy oraz skóra również mogą stać się przesuszone.
 
Zbyt suche i gorące powietrze sprawia, że czujemy się ospali, a nasza koncentracja ulega pogorszeniu. Farelki do grzania z ultradźwiękowym nawilżaczem powietrza zapobiegną wszystkim wyżej wspomnianym dolegliwościom.
 
Urządzenia mają wbudowany specjalny zbiornik na wodę. Po włączeniu funkcji nawilżenia woda ta jest pobierana z pojemnika, a następnie dzięki systemowi ultradźwiękowemu woda jest rozbijana na mikroskopijne cząsteczki.
 
Zwykłe krople wody przemieniają się w chłodną i orzeźwiającą mgiełkę.
 
Kiedyś były dostępne także grzejniki olejowe z termowentylatorem. Było to mobilne urządzenie, które także służyło do dogrzewania pomieszczeń. Grzejnik ten miał kilka różnych funkcji w tym grzanie z nawiewem. Mieszczący się w środku olej nagrzewał konstrukcję, a potem rozgrzane powietrze było rozprzestrzeniane po pokoju.

 

jesień-zimno-przygoda-wycieczka-rowerowa-trasa-rowerowa-chłód-las-wzgórza-ścieżka-rowerowa

Termowentylator energooszczędny

 
Termowentylator energooszczędny to taki, który ma:
  • Grzałkę ceramiczną — jest to grzałka, która nie spala kurzu i zanieczyszczeń. Dzięki temu w pomieszczeniu nie gromadzi się drażniący zapach.
  • Poziomy mocy — są 2 poziomy mocy, tryb ciepły i tryb gorący. Pierwszy wykorzystuje połowę mocy urządzenia, a drugi już pełną. Dzięki temu możesz dostosować moc do swoich aktualnych potrzeb i wielkości pomieszczenia.
  • Termostat — temperatura termostatu jest od 16 do 32°C. Termostat z funkcją EKO działa w zakresie od 16 do 26°C.
  • Moc — optymalna moc urządzenia jest od 2000 do 2200 W. Dobrze dobrana moc sprawi, że urządzenie będzie pracować wydajnie.
Na rynku dostępne są farelki, których moc zaczyna się już od 1500 W. Jednak na Polskie warunki mogą nie być do końca wystarczające.
 
Coraz częściej dostępne są farelki o mocy 2500 W, a nawet 3000 W. Mogą być idealne do pomieszczeń, które nie mają innego ogrzewania, jak np. garaż, piwnica, a nawet warsztat.
  • Tryby nawiewu — w farelkach są 3 tryby:
    • Chłodny — generuje chłodne powietrze, które może być wykorzystywane podczas letnich upałów.
    • Ciepły — urządzenie generuje ciepły i przyjemny powiew, idealny na wczesnojesienne wieczory.
    • Gorący — powietrze bardzo gorące, które wspomaga centralne ogrzewanie podczas srogiej zimy. To najszybszy tryb dogrzania pomieszczenia.
Sprawdź: Termowentylator ceramiczny Blower.
  • Programator czasowy — w termowentylatorach jest 24-godzinny program czasowy. Funkcja, za pomocą której możesz ustawić czas działania urządzenia. Farelka energooszczędna, po upływanie ustawionego czasu, automatycznie się wyłączy.
  • Filtr przeciwpyłowy — zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia, jakie zostały zassane z powietrza. Filtr także zwalcza przykre zapachy. Znajduje się w tylnej części farelki.
  • Tryb EKO — farelka dobiera automatycznie moc grzania. Tryb EKO zapewnia komfortowe warunki korzystania i minimalizuje zużycie energii elektrycznej. Urządzenie przełączy tryb mocy tak, aby określona temperatura była utrzymywana.

 

kawa-z-pianką-książka-liście-zimno-jesień

 

  • Tryb czuwania — farelka elektryczna wejdzie w tryb czuwania, gdy określona temperatura pomieszczenia zostanie osiągnięta. Dzięki temu urządzenie niepotrzebnie nie pracuje, co prowadzi do energooszczędności.
  • Oszczędzanie baterii — to tak zwana energooszczędność. W bardzo dobrych farelkach elektrycznych ekonomiczność oscyluje na poziomie od 20 do 40%. Oszczędzanie baterii pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.
  • Antypoślizgowe nóżki/podstawa — podstawa z antypoślizgowymi nóżkami utrzymuje całe urządzenie. Dzięki temu farelka elektryczna stabilnie stoi na podłożu i nie przechyla się podczas działania.
  • Zabezpieczenie przed przegrzaniem — po intensywnej pracy, gdy farelka zaczyna niebezpiecznie się przegrzewać, czujnik termiczny automatycznie wyłączy urządzenie. Dzięki temu urządzenie jest zabezpieczone przed uszkodzeniami.
  • Zabezpieczenie przed zamarzaniem — termowentylator wyposażony jest w czujnik, dzięki któremu urządzenie automatycznie włącza się, gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej 7°C.
  • Mechanizm zabezpieczający przed przewróceniem — kiedy farelka przestanie automatycznie pracować, gdy zostanie mocno przechylona lub przewrócona.
  • Dotykowy panel sterowania — panel, który umożliwia dostępność do wszystkich funkcji, jakie są zaprogramowane w urządzeniu. Panel sterowania pozwala sterować farelką według swoich potrzeb.
  • Wyświetlacz LED — miejsce, gdzie przekazywane są informacje, np. o temperaturze lub włączonych funkcjach urządzenia.

 

herbata-książki-jesień-relaks-złote-liście-jesienne-liście

 

  • Pilota — jest potrzebny do zdalnego sterowania urządzeniem. Dzięki niemu możesz włączyć urządzenie, nie wstając z wygodnego fotela.
  • Regulację temperatury — funkcja, która pozwala nadzorować temperaturę, która jest widoczna na wyświetlaczu LED.
  • Oscylację — jest tu ruch wahadłowy farelki energooszczędnej. Pozwala równomiernie rozprowadzić ciepłe powietrze po pomieszczeniu. Z funkcją oscylacji temperatura w powietrzu wzrośnie o wiele szybciej.
  • Opóźniony start — funkcja, która włącza urządzenie po upłynięciu określonego czasu. Jest to tak zwane odliczanie termowentylatora do jego pracy.
  • Wentylator — jest to mały wiatrak, który pomaga rozprowadzić ciepłe powietrze po pomieszczeniu. Dzięki niemu farelka działa o wiele wydajniej.
  • Stopień ochrony IP 20B — jest to inaczej siatka ochronna, która chroni domowników przed dotknięciem bardzo gorących elementów. Znajduje się przed grzałkami ceramicznymi.
  • Budowa — ważne, aby farelka do grzania miała kompaktowe rozmiary. Dzięki temu zmieści się w każdym pomieszczeniu.
Smukła budowa i nowoczesny wygląd sprawia, że urządzenie dopasowuje się do każdego wnętrza. Zyskasz przydatny sprzęt oraz ekskluzywną ozdobę dla swojego pokoju.

 

jesień-kobieta-uśmiechnięta-w-płaszczu-w-kurtce-z-rowerem-jabłka-w-koszyku-ciepło-liście

 

  • Nienagrzewająca się obudowa — bardzo dobrej jakości farelki mają obudowę, która nie nagrzewa się po długim działaniu. Dzięki temu przedłuża się żywotność urządzenia.
  • Uchwyt do przenoszenia — znajduje się nad miejscem, gdzie umieszczany jest filtr przeciwpyłowy. Rączka pozwala wygodnie przenieść urządzenie do innego miejsca.
  • Wyłącznik bezpieczeństwa — przycisk, który wyłącza lub włącza farelkę. Zazwyczaj znajduje się na obudowie urządzenia.
  • Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza — to system, który roztacza delikatną mgiełkę pomieszczeniu. Tylko farelki do grzania z nawilżaczem mają tę funkcję. Urządzenie z tą funkcją wspomaga nawilżanie powietrza w pomieszczeniu.
Sprawdź: Termowentylator ceramiczny z nawilżaczem Misto.
  • Zbiornik na wodę — to inaczej pojemnik, do którego wlewa się wodę, która po włączeniu funkcji nawilżania przemienia się w orzeźwiającą mgiełkę. Zbiornik zazwyczaj znajduje się z tyłu w urządzeniu pod specjalną pokrywą.
  • Odpływ wody — to specjalny kran, który pomaga w prosty sposób opróżnić pojemnik z wody. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na wyciąganie zbiornika z urządzenia.
  • Kontrola procesu nawilżenia — to pokrętło, które pozwala kontrolować pracę nawilżacza. Kontrolka świeci się na zielono, gdy w pojemniku w urządzeniu jest woda, a na czerwono, gdy zbiornik jest pusty.

 

jesień-liście-żółto-ciekawy-kot-obserwuje-pozuje-zdjęcie

Zalety i wady termowentylatorów elektrycznych

 
 
ZALETY WADY
W przypadku termowentylatorów (z grzałką spiralną i ceramiczną) i termowentylatorów z nawilżaczem:
  • Bardzo szybko ocieplają powietrze,
  • Są bardzo lekkie,
  • Są idealne do domu, w podróży,
  • Są tanie,
  • Są bardzo intuicyjne w obsłudze,
  • Stosunkowo cicho pracują,
  • Latem mogą posłużyć jako domowy wentylator.
Dodatkowo w przypadku termowentylatorów (z grzałką ceramiczną) i termowentylatorów z nawilżaczem:
  • Odpowiednio nawilżają powietrze w pomieszczeniu,
  • Nie spalają kurzu, nie emitują przykrego zapachu.
W przypadku termowentylatorów (z grzałką spiralną i ceramiczną) i termowentylatorów z nawilżaczem:
  • Po wyłączeniu nie utrzymują ciepła,
  • Tanie urządzenia mogą się nadmiernie przegrzewać i głośno pracować,
Dodatkowo w przypadku termowentylatorów z grzałką spiralną:
  • Spalają kurz, emitują przykry zapach,
  • Nadmiernie wysuszają powietrze.

Bardzo cichy termowentylator

 
Bardzo cichy termowentylator to taki, którego minimalny poziom hałasu to 15 dB, a maksymalny – 50 dB.
 
Cicha farelka może być postawiona także w pokoju dziecięcym, w którym drzemią dzieci. Dzięki temu zapewnisz swoim pociechom odpowiednie ciepło podczas zimnych wieczorów. Jednak pamiętaj, że farelek nie należy zostawiać włączonych na noc.
 
Zobacz cichy termowentylator ceramiczny Blower.

Termowentylator ceramiczny czy zwykły

 
Termowentylator ceramiczny wyróżnia się tym, że ma wbudowaną grzałkę ceramiczną. Jest to lepsza grzałka, w porównaniu do grzałki spiralnej, która jest w standardowych farelkach.
 
Grzałka ceramiczna nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Wobec tego nie spala kurzu i innych zanieczyszczeń, jakie mogą osadzać się na grzałce podczas pracy wentylatora. Dzięki temu pomieszczenie jest wolne od nieprzyjemnych zapachów.
 
Z kolei grzałka spiralna już niestety jest podatna na spalanie zanieczyszczeń i generowanie przykrych zapachów. Jest mało wytrzymała z uwagi na to, że szybko rozgrzewa się do wysokich temperatur.
 
Bardzo dobrej jakości farelki do grzania mają specjalny filtr przeciwpyłowy, który zapobiega przedostawaniu się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.
 
Lepszym wyborem jest termowentylator ceramiczny. Jest bezpieczniejszy i bardziej wytrzymały z uwagi na występowanie bardzo dobrej jakości grzałki ceramicznej.

 

termowentylator-farelka-srebrna-yoer-kwiat-aranżacja

Farelka elektryczna do łazienki

 
Farelka może przydać się nawet w łazience, gdzie jest podwyższony poziom wilgotności niż w innych pomieszczeniach. Mogą być niezwykłym rozwiązaniem, tam gdzie brakuje ogrzewania lub jest ono niewystarczające.
 
W zimę nadmierna wilgotność w łazience sprawia, że temperatura jest nieco niższa w porównaniu do pozostałych pokoi. Dlatego warto kupić farelkę elektryczną, która pomoże odpowiednio rozgrzać powietrze w pomieszczeniu.
 
Przesiadywanie w łazience z termowentylatorem jest przyjemne. Z tym urządzeniem długie kąpiele w mroźne wieczory już nie są takie straszne.
 
Według zaleceń temperatura w tym pomieszczeniu powinna być najwyższa. 24 lub 26 °C to optymalny poziom temperatury, która umożliwia zrelaksowanie się. Dzięki temu możesz korzystać z łazienki bez zbędnego pośpiechu.

Ile prądu zużywa farelka 2000 W?

 
Farelka z mocą 2000 W zużywa 2kWh prądu przez jedną godzinę. Obecnie na zachodniej stronie Polski mieszkańcy płacą 77 groszy za 1 kWh.
 
Godzinna praca farelki do grzania o mocy 2000 W kosztuje 1,54 zł (2kWh × 0,77 zł).
 
Z kolei 3-godzinna praca termowentylatora o mocy 2000 W przez 30 dni kalendarzowe kosztuje 138,60 zł [(1,54 zł × 3h) × 30 dni].
 
Należy jednak pamiętać, że deklarowana moc urządzenia może być nieco wyższa niż rzeczywista. Najwyższa moc może być osiągana skokowo – chodzi o to, że najniższa moc urządzenia może działać przez większość czasu. To może przełożyć się na ogólny koszt za prąd.
 
Podczas kupowania warto wziąć pod uwagę dobrej jakości sprzęt z przydatnymi funkcjami, które mogą pomóc zniwelować częstotliwość pojawiania się skokowej temperatury.

 

farelka-termowentylator-mini-miętowy-zimno-osoba-ogrzewa-dłonie-stopy-chłodno

Jaki termowentylator do domu?

 
Termowentylator do domu to taki, który ma:
  • Grzałkę ceramiczną — grzałka wewnątrz urządzenia, która nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Nie spala kurzu i zanieczyszczeń, nie generuje drażniącego zapachu.
  • Poziomy mocy — są 2 poziomy: ciepły i gorący. Tryb ciepły czerpie z urządzenia połowę mocy, a tryb gorący już pełną moc.
  • Tryb EKO — funkcja, która sama sobie dobiera wielkość mocy urządzenia. Dzięki temu trybowi zmniejszysz koszty zużycia prądu.
  • Termostat — ustawienie temperatury od 16 do 32°C. Utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniu. Termostat z funkcją EKO działa od 16 do 26°C.
  • Programator czasowy — w farelkach energooszczędnych jest 24-godzinny timer. Możesz samodzielnie ustawić, jak długo urządzenie ma pracować. Po upływie ustawionego czasu urządzenie się samo wyłączy.
  • Zabezpieczenie przed przegrzaniem — to czujnik termiczny, który wyłącza urządzenie, gdy zbyt mocno się nagrzewa. Farelka elektryczna jest wtedy chroniona przed zniszczeniami.
  • Wyłącznik bezpieczeństwa — przycisk na obudowie urządzenia, za pomocą którego włączysz lub wyłączysz całkowicie farelkę do grzania.
  • Oscylację — poruszanie się urządzenia na boki. Oscylacja rozwiewa rozgrzane powietrze w najdalsze kąty pomieszczenia.
  • Oszczędzanie baterii — energooszczędność w termowentylatorach jest od 20 do 40%. Z oszczędzaniem baterii koszty zużycia prądu będą o wiele mniejsze.

 

starsza-kobieta-starsza-osoba-pies-jesień-zimno-kobieta-przykryta-kocami-taras-relaks

Ile kosztuje farelka?

 
Cena farelek waha się od 30 do nawet 1000 złotych. Te najtańsze są małe i poręczne, idealne w podróży. Jednak mogą nie do końca spełniać Twoich wszystkich wymagań.
 
Tanie urządzenia są złożone z najtańszych materiałów i grzałki spiralnej, która spala kurz i zanieczyszczenia, co powoduje, że z urządzenia wydobywa się przykry zapach. Tanie farelki elektryczne mogą bardzo szybko się zepsuć.
 
Z kolei na te najdroższe nie każdego stać. Warto zatem rozejrzeć się za farelką do grzania, która będzie miała sporo przydatnych funkcji, ale równocześnie zakup mocno nie nadwyręży Twojego budżetu.
 
Bardzo dobrej jakości farelki znajdziesz już od 250 do 700 złotych. Modele o takim poziomie cenowym mają już solidną budowę oraz wiele ciekawych funkcji, pośród których wyróżnić można programator czasowy, tryb EKO, zabezpieczenie przed przegrzaniem czy bezpieczną grzałkę ceramiczną, która nie wywołuje żadnych przykrych zapachów.
 
Jeśli zastanawiasz się nad kupnem farelki, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych termowentylatorów.

Podziel się na social media