Darmowa dostawa
100 dni na darmowy zwrot
3 lata gwarancji
Free shipping
100 days for free return
3 year warranty
  • Grzejniki konwektorowe

Grzejnik konwektorowy, grzejnik konwekcyjny, konwektor – wiele nazw, ten sam produkt. Przenośny grzejnik konwektorowy skutecznie ogrzeje pomieszczenie, wykorzystując zjawisko konwekcji, czyli ruchu powietrza w pomieszczeniu, spowodowanego różnicą temperatur.

Budowa grzejnika konwektorowego

Wewnątrz grzejnika konwekcyjnego znajduje się elektryczna grzałka niskotemperaturowa lub wysokotemperaturowa. Grzałki wysokotemperaturowe osiągają bardzo wysokie temperatury, wysuszając powietrze i spalając kurz. W ofercie YOER znajdują się grzejniki konwektorowe z grzałką niskotemperaturową. Spiralna grzałka znajduje się w miedzianej tubie, dobrze przewodzącej ciepło. Miedziana grzałka nie wysusza powietrza i nie spala kurzu.

Sposób działania grzejnika konwektorowego

Grzejnik zasysa zimne powietrze od dołu, ogrzewa je za pomocą grzałek i wydmuchuje górą. Konwektor nagrzewa pomieszczenie bardzo szybko, ale nie akumuluje ciepła.

Ważne funkcje grzejnika konwektorowego

W ofercie YOER znajdują się konwektory z programatorem czasowym, regulacją mocy i temperatury oraz trybem EKO, oszczędzającym energię.
Grzejniki konwektorowe YOER posiadają wbudowany termostat i zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz czujnik przechyłu, który automatycznie wyłącza grzejnik, kiedy zostanie przewrócony.

Grzejnik konwektorowy czy olejowy?

Grzejnik konwektorowy szybko się nagrzewa, ale nie akumuluje ciepła. Grzejnik olejowy potrzebuje czasu na nagrzanie, jednak magazynuje ciepło i oddaje je jeszcze po wyłączeniu.

Do jakich zastosowań grzejnik konwekcyjny?

Grzejnik konwekcyjny do domku na działce i letniskowego, do warsztatu i na strych – to tylko niektóre z wielu jego zastosowań. Grzejnik konwektorowy YOER to też sposób na ogrzewanie domu poza sezonem grzewczym lub gdy przydarzy się awaria centralnego ogrzewania.

Jak dobrać moc konwektora do pomieszczenia?

Kupując dobry grzejnik konwektorowy weź pod uwagę metraż i rodzaj pomieszczenia, izolację cieplną budynku i szczelność okien oraz docelowe przeznaczenie grzejnika.