Darmowa dostawa
100 dni na darmowy zwrot
3 lata gwarancji
Free shipping
100 days for free return
3 year warranty
  • Termowentylatory

Termowentylator to kierunkowe źródło ciepła, przeznaczone do krótkotrwałego ogrzewania niewielkich pomieszczeń.

Jak działa termowentylator?

Termowentylator, zwany potocznie farelką, wyposażony jest w grzałkę i wentylator. Wentylator napędza zimne powietrze na grzałkę i odprowadza ogrzane do pomieszczenia. Grzałka nagrzewa się od razu po włączeniu urządzenia, dając natychmiastowe ciepło. Termowentylator nie akumuluje ciepła.

Rodzaje termowentylatorów

Oferujemy termowentylatory stojące: kolumnowe i kompaktowe, łatwe w przenoszeniu i niewielkie.

Rodzaje grzałek w termowentylatorach

Wyróżnić można termowentylatory z grzałką spiralną lub ceramiczną. W ofercie posiadamy termowentylatory z grzałką ceramiczną, która nie spala kurzu i nie wysusza powietrza, w przeciwieństwie do grzałek spiralnych.

Czy termowentylatory pobierają dużo prądu?

Termowentylator pobiera prawie tyle samo prądu, co np. grzejnik konwektorowy czy olejowy – różnica tkwi w sposobie i szybkości ogrzania pomieszczenia. Półgodzinne ogrzanie łazienki w trakcie kąpieli to koszt jedynie 62 groszy.

Czy farelki są bezpieczne?

Termowentylatory są proste w obsłudze. Posiadają szereg zabezpieczeń, chroniących przed awariami i niebezpiecznymi sytuacjami. Marka YOER oferuje termowentylatory z czujnikiem przechyłu, czujnikiem termicznym, nienagrzewającą się obudową i siatką ochronną z zewnątrz.

Czy farelka wysusza powietrze?

Każde urządzenie grzewcze w mniejszym lub większym stopniu obniża naturalną wilgotność powietrza – termowentylator nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Warto zaznaczyć, że termowentylatory z grzałką w postaci płytki ceramicznej nie powodują tak silnego wysuszenia powietrza, jak urządzenia ze spiralą grzewczą. W ofercie posiadamy termowentylator z funkcją nawilżania.

Do jakich pomieszczeń termowentylator?

Termowentylator służy do krótkotrwałego dogrzewania mniejszych pomieszczeń.

Ważne cechy i funkcje termowentylatora

Termowentylator z funkcją oscylacji równomiernie nagrzewa pomieszczenie. W sprzedaży posiadamy termowentylatory z regulacją nawiewu i temperatury oraz filtrem przeciwpyłowym.