Jaką elektryczną maszynkę do mielenia mięsa wybrać?

 
06.12.2022
Doradca Yoer
 
25 minut czytania | Redaktor Naczelny Adrian Kazer
Uwielbiasz przygotowywać różne rodzaje mięs na własną rękę? Tworzenie mięsa do hamburgerów domowej roboty jest Twoim marzeniem? A może uwielbiasz robić własne mielone kotlety lub drobno zmielone mięso na spaghetti? Z własną maszynką do mielenia mięsa z szatkownicą jest to absolutnie możliwe.
 
Maszynka do mielenia mięsa jest niezbędna dla osób, które uwielbiają mieć kontrolę nad tym, co dokładnie ma znajdować się w mięsie. Aktualne najlepsze maszynki do mielenia mięsa są wielofunkcyjne. Potrafią nie tylko mielić mięso, ale również inny rodzaj jedzenia. Dowiedz się więcej, czytając nasz dzisiejszy artykuł o maszynkach do mielenia mięsa. Dzięki temu artykułowi będziesz wiedzieć, jaką maszynkę do mielenia mięsa wybrać.

Historia powstania maszynki do mielenia mięsa

 
Niejaki Karl Drais wynalazł maszynkę do mielenia mięsa do kuchni. Wynalazca ten pochodził z Niemiec. Oficjalnie z wykształcenia był leśnikiem. W późniejszym okresie zaczął interesować się konstruowaniem maszyn i mechaniką. Do jego zasług można przypisać nie tylko wynalezienie maszynki do mielenia mięsa, ale także rower biegowy, a nawet maszynkę do pisania wraz z klawiszami.
 
W 1837 roku powstał tekst, który między innymi ostro krytykował wynalazki Draisa, mówiąc o nich „mechaniczne majaczenie”. Po pierwszym tekście powstawały następne, które także krytykowały niektóre z wynalazków. Po ostrej fali krytyki Karl Drais zaczął popadać w obłęd.
 
Niedługo po tym Drais zrzekł się tytułu arystokratycznego. Po upadku rewolucji badeńskiej władze postanowiły obniżyć mu rentę. Ostatecznie wynalazca zmarł w biedzie w roku 1851.
 
W maszynce do mielenia mięsa Draisa znajdowało się kilka podstawowych elementów. Chodzi tu między innymi o metalową obudowę i ślimak z nożami. Ślimak ten należało umieścić do obudowy. Ślimak był wprawiany w wolny ruch obrotowy przy pomocy ręcznej korbki zasilanej siłą. Następnie przemieszczane w nim mięso zostawało rozdrabniane dzięki nożom, znajdujących się na osi ślimaka. Na koniec pocięte mięso przechodziło przez sitka, gdzie zostaje rozdrobnione, a na koniec przechodzi przez otwór. W ten sposób maszynka zmieliła mięso na drobne kawałki.
 
Aktualnie na rynku można znaleźć wielozadaniowe maszynki do mielenia mięsa, które zasilane są przy pomocy energii elektrycznej. Obecnie wykorzystywanie maszynki nie ogranicza się tylko do mielenia mięsa, ale także do mielenia twarogu, maku, gotowanych warzyw. W niektórych zaawansowanych maszynkach do mielenia mięsa można nawet formować domowej roboty makaron, ciastka, a nawet swojską kiełbasę.
 
Zastanawiasz się, co i dla kogo kupić w prezencie na tegoroczne Święta? Sprawdź nasz tegoroczny ranking z naszego ostatniego artykułu: Prezenty na Święta Bożego Narodzenia 2022. Co kupić i dla kogo?

 

maszynka-do-mielenia-mięsa-srebrna-najlepsza-maszynka-yoer-grindo-wyciskarka-do-soków-elektryczna-maszynka

Jak działa maszynka do mielenia mięsa?

 
W ręcznej maszynce do mielenia mięsa znajdowało się kilka podstawowych elementów, które wprawiały w ruch urządzenie. Do jednych z ważniejszych części maszynki do mielenia mięsa można zaliczyć ślimak, który jest wprawiany w powolny ruch obrotowy.
 
Ruch ten odbywa się zazwyczaj za pośrednictwem korbki zasilanej siłą. Ślimak ma za zadanie przemieszczać mięso w stronę noży znajdujących się tuż za ślimakiem. Noże te rozdrabniają mięso na małe kawałki. Na koniec kawałki te są przeciskane przez tarczę z małymi otworami (sitka), które mają ostre krawędzie.
 
Ręczne maszynki do mielenia mięsa można było przymocować do stołu. Dzięki temu maszynka zostaje unieruchomiona podczas pracy. Z czasem jednak postanowiono rozwinąć te urządzenie między innymi o dodatkowe funkcje.
 
Działanie elektrycznej maszynki do mielenia mięsa jest niezwykle proste. Wystarczy, że podłączysz ją do prądu, a następnie wybierzesz daną prędkość, jaka będzie odpowiednia dla konkretnych składników. Następnie należy przez komorę mielenia wsypywać składniki, które w środku zostają zmielone/poszatkowane/utarte do odpowiedniej masy.
 
Dziś elektryczna maszynka do mielenia mięsa jest urządzeniem niezwykle prostym w obsłudze. Mielenie składników nie wymaga od nas już żadnej siły, co sprawia, że proces ten kiedyś żmudny i czasochłonny jest teraz przyjemny i bardzo krótki.
 
Nie masz kompletnie pomysłu, co takiego zaserwować swoim gościom podczas wigilijnej wieczerzy? Sprawdź naszą listę najlepszych przepisów na Święta, czytając artykuł: 12 przepisów na Święta Bożego Narodzenia 2022.

 

mięso-wieprzowe-mięs-zmielone-maszynka-do-mielenia-mięsa-nóż-kiełbasa-cebula-przyprawy-gotowanie-w-domu-domowej-kiełbasy

Rodzaje maszynek do mielenia mięsa

 
Jak zostało wcześniej wspomniane, na rynku można znaleźć dwa rodzaje maszynek do mielenia mięsa – ręczną i elektryczną. Ta pierwsza już nie jest tak popularna. Mimo to przyjrzyjmy się tym dwóm rodzajom maszynek do mielenia mięsa:
  • ręczna maszynka do mielenia mięsa — do korzystania z niej niezbędna jest siła fizyczna. Ręczne maszynki bardzo często wymagają od nas dużej siły podczas mielenia. Po zmieleniu większej ilości mięsa możesz odczuć spore zmęczenie.
Ręczne maszynki do mielenia mięsa należy przytwierdzić do blatu kuchennego lub stołu. Ten rodzaj montażu po pewnym czasie może trwale uszkodzić płytę. Jej zdecydowanym plusem jest fakt, że nie trzeba podłączać jej do prądu. Dzięki temu możesz korzystać z niej w każdych warunkach.
  • elektryczna maszynka do mielenia mięsa — nie jest napędzana siłą fizyczną, a energią elektryczną. To sprawia, że maszynka mieli składniki bardzo szybko i skutecznie. Działanie maszynki sprowadza się do podłączenia jej do prądu i przekręcenia pokrętła do odpowiedniej pozycji.
W elektrycznych maszynkach do mielenia mięsa z szatkownicą znajdują się zazwyczaj 2 podstawowe pozycje – 1 i 2, gdzie 1 opowiada za wolniejsze, a 2 za szybsze mielenie składników. Prędkość mielenia jest często uzależniona od rodzaju mielonych elementów.
 
Elektryczne maszynki do mięsa są często wyposażone w szereg specjalnych elementów i nakładek. Dzięki nim działanie maszynki nie ogranicza się tylko do mielenia mięsa, ale także do innych funkcji, o których później opowiemy.
 
Może Cię także zainteresować artykuł: Jaki wielofunkcyjny robot kuchenny wybrać?

 

mięso-mielone-pulpety-steki-do-hamburgerów-gotowanie-przygotowywanie-mięsa-do-smażenia

Jaką maszynkę do mielenia mięsa wybrać? Podpowiadamy

 
Na rynku jest wiele dostępnych elektrycznych maszynek do mielenia mięsa. Jednak każda z nich może różnić się kilkoma szczególnymi elementami i funkcjami.
 
Przystępując do zakupu odpowiedniej najlepszej maszynki do mięsa, warto zwrócić uwagę na to, czy wybrane przez nas urządzenie ma zaprogramowane najważniejsze dla nas funkcje. Dlatego świetną maszynką do mielenia mięsa do kuchni będzie ta, która ma te szczególne parametry i akcesoria:
  • Moc maksymalną — najlepsza maszynka to taka, której moc maksymalna oscyluje na poziomie od 1900 W aż do nawet 3000 W. Dzięki wysokiej mocy maksymalnej możesz szybko i bardzo efektywnie rozdrobnić nawet te najtwardsze składniki.
Moc maksymalna jest widoczna wtedy, gdy maszynka do mięsa napotyka na swojej drodze twardsze składniki, z którymi moc nominalna nie potrafi sobie do końca poradzić. Dzięki mocy maksymalnej można sprawdzić poziom wytrzymałości urządzenia.
  • Moc nominalną — elektryczna maszynka do mięsa o mocy nominalnej na poziomie 800 W jest najlepszym wyborem. Z taką mocą możesz zyskać wiele zmielonych składników, które możesz wykorzystać do rozmaitych potraw.
  • Odpowiednią wydajność mielenia — najlepsza wydajność mielenia oscyluje na poziomie od 3 do 3,5 kg. Oznacza to, że w ciągu jednej minuty urządzenie potrafi zmielić od 3 do 3,5 kg mięsa na najwyższych ustawieniach. Dzięki temu możesz błyskawicznie zyskać odpowiednio zmielone składniki.
  • Bieg wsteczny — jest niezwykle ważny, zwłaszcza gdy w maszynce powstaje blokada. Bieg wsteczny pomoże Ci odblokować maszynkę do mielenia mięsa. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na rozkręcanie części i usuwanie zatoru na własną rękę. Wszystko dzieje się za pomocą jednego, prostego przycisku.
  • Poziomy mocy — w wysokiej jakości maszynkach do mięsa z szatkownicą (i nie tylko) są aż 2 poziomy mocy. Między innymi chodzi tutaj o:
      • Pozycja 1 — odpowiedzialna jest za niską prędkość pracy. Pozycja 1 nadaje się do wolniejszego mielenia składników. Poziom 1 możesz wykorzystać do wyciskania soku z owoców, formowania domowej roboty makaronu, ciastek czy siekania owoców i warzyw.
      • Pozycja 2 — odpowiada za wysoką prędkość pracy. Pozycja 2 jest idealna do szybszego mielenia składników. Poziom 2 możesz wykorzystać do błyskawicznego zmielenia miękkiego mięsa czy twarogu. Możesz wykorzystać go także do zszatkowania owoców i warzyw.
Sprawdź: maszynkę do mielenia mięsa Grindo z dwoma intuicyjnymi poziomami mocy, z którymi mielisz nawet najmniej delikatne mięso.

 

poszatkowane-warzywa-starte-warzywa-kukurydza-buraczki-kapusta-koperek-zioła-do-ugotowania-potrawy-obiadu-dania

 

  • Metalową obudową — sprawia, że urządzenie jest mało podatny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo sam moduł możesz z łatwością wyczyścić, a co ważniejsze jest wysoce odporny na przebarwienia.
  • Miedziany silnik i stalowe przekładnie — są zbudowane z wysokiej jakości materiałów. Najlepsza maszynka do mielenia mięsa z miedzianym silnikiem i stalowymi przekładniami zagwarantują Ci trwałe urządzenie na długie lata.
  • Zębatki ze stali nierdzewnej — zębatki z wysokiej jakości tworzywa sprawiają, że możesz korzystać z maszynki do mięsa na długie lata. Zębatki te mogą być także wykonane z metalu.
  • Modułową budową — ważne, żeby maszynka do mielenia miała modułową budowę. Dzięki temu w szybki i prosty sposób można odłączyć i podłączyć różne części w zależności od Twoich osobistych potrzeb.
Modułowa budowa maszynki do mielenia mięsa z szatkownicą sprawia, że nie musisz kupować wielu różnych urządzeń – wszystko, czego potrzebujesz, masz w jednym, zgrabnym urządzeniu. Taka maszynka do mielenia mięsa ma wiele akcesoriów, dzięki którym możesz obrobić składniki w rozmaity sposób.
 
Maszynka do mielenia mięsa Grindo może pochwalić się tą wyjątkową, modułową budową. Dzięki niej możesz zyskać szybki dostęp do wielu innych akcesoriów.
  • Nasadkę do kiełbas — nazywana także nasadką masarską. Dzięki niej możesz ze zmielonego i przyprawionego mięsa uformować swojską kiełbasę domowej roboty.
  • Nasadkę do kebbe/kibbeh — wraz z nią możesz uformować przysmak, który jest bardzo popularny w kuchni arabskiej. Do wykonania klopsików kebbe potrzebujesz mięso mielone i specjalną kaszę bulgur.
  • Moduł do mielenia — jest to po prostu komora mielenia, do której wsypuje się składniki potrzebne do zmielenia. Komora mielenia, wraz ze ślimakiem, jest odpowiedzialna za proces mielenia składników w maszynce.
Może Cię także zainteresować artykuł: Jaki ekspres do kawy wybrać?

 

sałatka-wiosenna-sałatka-z-cebulą-pomidorem-marchewką-innymi-warzywami

 

  • Popychacz główny — jak sama nazwa wskazuje, służy do popychania składników z tacki wprost do modułu mielenia. Dzięki popychaczowi nie musisz martwić się o skaleczenia na swoich dłoniach.
  • Różne sitka — w wysokiej jakości maszynkach do mięsa są zazwyczaj 3 różne sitka wykonane ze stali nierdzewnej:
Dzięki sitkom o różnej średnicy oczek możesz zmielić mięso surowe w taki sposób, żeby grubość mięsa pasowała do Twoich osobistych preferencji. Sitka pozwalają także zmielić inne składniki na różne wielkości, np. twaróg.
 
Na rynku możesz znaleźć także sitka o średnicy 2 mm, 4,5 mm, 6 mm. Dzięki temu możesz jeszcze bardziej dopasować grubość mielenia składników pod swoje własne preferencje.
 
Sprawdź, jakie sitka oferuje maszynka do mielenia mięsa Grindo. Wraz z nią nie tylko zmielisz mięso, ale także zmielisz twaróg na drobno, serwując rodzinie przepyszny obiad w postaci gzika z serem.
  • Tackę — najlepiej jakby była skonstruowana z aluminium. To na niej umieszczasz składniki, które następnie zostają poddane obrobieniu w komorze mielenia. Dzięki niej masz pewność, że składniki nie będą rozsypane.
  • Transparentną pokrywę — może być wykorzystana na kilka różnych sposobów — jako miska na zmielone już składniki lub jako sprytny i poręczny schowek na akcesoria. Tacka także chroni komorę mielenia przed różnego rodzaju przedmiotami, jakie pod Twoją nieobecnością mogłyby się dostać do środka.
  • Wyciskarkę do soków — w bardzo dobrych maszynkach do mięsa z szatkownicą znajdziesz także moduł do wyciskania soków. Dzięki niemu możesz przyrządzić dla siebie np. sok ze świeżych pomidorów lub innych miękkich warzyw czy owoców, takich jak:
      • Jagód,
      • Truskawek,
      • Kiwi,
      • Jeżyn,
      • Bananów.
Wystarczy, że wrzucisz składniki do komory mielenia i dociśniesz popychaczem. W wyciskarce do soków jest nakrętka, która ma za zadanie dostosowywać ilość miąższu, jaki zostaje zatrzymany. To samo dotyczy dostosowywania kąta spływu soku z tacki spływowej.
 
Wraz z maszynką do mielenia mięsa Grindo możesz wycisnąć świeży sok z owoców. Wystarczy, że wykorzystasz odpowiednią do tego końcówkę – wyciskarkę do soku.

Sprawdź, jaka maszynka będzie najlepsza do zrobienia domowej kiełbasy: Jaką elektryczną maszynkę do mielenia mięsa na kiełbasę wybrać?

maszynka-do-mielenia-mięsa-maszynka-do-ciasta-tworzenie-domowego-makaronu-z-ciasta-gotowanie-pieczenie

 

  • Nasadkę do ciastek — wraz z maszynką do mielenia mięsa nie tylko zmielisz mięso, warzywa czy owoce, ale także uformujesz domowej roboty ciasteczka.
Wszystko to dzięki nasadce do ciastek, za pomocą której możesz stworzyć nawet 4 różne kształty ciasteczek. Musisz tylko włożyć ciasto do komory mielenia, a po włączeniu maszynka zacznie tworzyć wybrany przez Ciebie kształt ciasteczek.
  • Nasadkę do formowania makaronu — z maszynką do mielenia mięsa możesz stworzyć nawet domowej roboty makaron. Warto do tego wykorzystać sitko o średnicy oczek 3 mm. Formowanie makaronu pomoże Ci przygotować np. azjatycki makaron typu Udon.
Żeby uformować swój własny makaron, musisz tylko włożyć ciasto do komory odpowiedzialnej za mielenie. Każdy następny krok maszynka wykona już samodzielnie za Ciebie.
 
Zastanawiasz się, jakie właściwości ma kawa? Dowiesz się tego, czytając nasz artykuł: Jak długo działa kawa?
  • Tarki bębnowe — w wysokiej jakości maszynkach do mięsa zazwyczaj jest kilka różnych tarek bębnowych do mielenia. Można wyróżnić między innymi:
      • Tarkę do ucierania ziemniaków — wraz z nią możesz przygotować puree z owoców lub warzyw — możesz zetrzeć jabłka potrzebne do domowej roboty musu. Z tarką do ucierania możesz także zetrzeć ziemniaki potrzebne do klusek, placków ziemniaczanych. Z tą tarką możesz także stworzyć domowej roboty farsz potrzebny do pierogów ruskich. Dzięki tej tarce zetrzesz seler i marchewkę, a nawet jeśli zajdzie taka potrzeba, to stworzysz wiórki czekoladowe, którymi możesz ozdobić swoje ciasta i desery. Tarka do ucierania ziemniaków nazywana jest także tarką do szatkowania na drobne wiórki.
      • Tarkę do krojenia na plasterki — dzięki niej w błyskawiczny sposób pokroisz ogórek zielony na jednakowe plastry, które możesz wykorzystać potem do zrobienia mizerii na obiad. Z nią możesz także skroić cebulę, marchewkę, pietruszkę i wiele innych.
      • Tarkę do szatkowania na grube wiórki — możesz ją wykorzystać do poszatkowania warzyw potrzebnych na stworzenie surówki, a nawet możesz zetrzeć ser żółty do domowej pizzy czy zapiekanek.
Wraz z maszynką do mielenia mięsa z szatkownicą Grindo zetrzesz ziemniaki na placki ziemniaczane, warzywa na surówkę, a nawet błyskawicznie pokroisz ogórek w idealne plasterki na mizerię. Sprawdź, jak wielofunkcyjna może być maszynka do mielenia mięsa z szatkownicą.

 

poszatkowanr-warzywa-gotowe-do-jedzenia-drewniane-łyżki-poszatkowane-buraczki-marchewka-kapusta-biała

 

  • Odpowiednią wagę — najlepiej, żeby oscylowała na poziomie około 5 kg. Dzięki temu Twoja maszynka do mielenia mięsa jest nie tylko ciężka, ale także bardzo solidna. Odpowiednia waga maszynki odpowiada także za stabilność urządzenia podczas pracy.
  • Pokrętło regulacji — w bardzo dobrych maszynkach do mięsa możesz znaleźć nawet 4-stopniowe pokrętło, dzięki któremu możesz z łatwością włączyć urządzenie i przełączyć na odpowiedni poziom mocy czy bieg wsteczny.
  • Nożyk do maszynki — odpowiedzialny jest za krojenie składników na mniejsze kawałki. Znajduje się w komorze mielenia, tuż przed ślimakiem, a za sitkiem. Mielenie składników bez nożyka może sprawić, że mięso może być nierównomiernie zmielone.
  • Antypoślizgowe nóżki — potrafią efektywnie ochronić maszynkę do mięsa przed zbędnym przesuwaniem się podczas pracy. Dzięki temu masz pewność, że urządzenie nie spadnie z blatu kuchennego. Antypoślizgowe nóżki mogą być w formie przyssawek.
  • Zwijacz na kabel — pozwala z łatwością przechowywać w szafce kuchennej maszynkę do mielenia mięsa. Służy on do zwinięcia przewodu zasilającego. Dzięki niemu przewód nie plącze się po szafce. Zwijacz na kabel zazwyczaj znajduje się pod korpusem maszynki do mielenia mięsa.
Możesz wygodnie przechowywać i korzystać z maszynki do mielenia mięsa Grindo, dzięki antypoślizgowym nóżkom i zwijaczu na kabel. Nóżki w formie przyssawek skutecznie utrzyma maszynkę na blacie, a dzięki zwijaczowi utrzymasz przewód w bezpiecznym miejscu.
  • Pierścień mocujący — jest to ostatnia część wyposażenia do zamontowania w komorze mielenia. Dzięki niemu z komory mielenia nie wypadają sitko, nożyk i ślimak. Bez pierścienia mocującego nie możesz przystąpić do mielenia składników.
Uwielbiasz gotować? Sprawdź, co pisaliśmy na temat wolnowarów w naszym artykule: Wolnowar, co to jest? Jaki wybrać?

 

mięso-świeżo-zmielone-ziele-angielskie-liście-laurowe-mięso-surowe

 

  • Nowoczesny design — może sprawić, że elektryczna maszynka do mielenia mięsa będzie świetnie prezentować się w każdej kuchni. Wygląd maszynki jest bardzo ważny, ponieważ to on na pierwszy rzut oka przyciąga wzrok gości i pozostałych domowników.
  • Odpowiedni kolor — ważne, żeby maszynka miała popularny kolor. Dzięki temu urządzenie wkupi się w łaski każdego rodzaju kuchni. Uważamy, że najodpowiedniejszym kolorem byłby kolor srebrny, który odznacza się wysoką jakością i nowoczesnym designem.
  • Odpowiednią długość przewodu zasilającego — najlepiej w granicach od 90 do 120 cm. Dzięki optymalnej długości przewodu nie musisz martwić się o ograniczoną ilość miejsc przeznaczonych do podłączenia maszynki.
  • Końcówkę do wyrobu tatara — dzięki niej nie musisz iść do ekskluzywnej restauracji, żeby spróbować tatara. Końcówka ta pozwoli Ci samodzielnie przygotować to wyselekcjonowane danie z mięsa wołowego.
Własnoręcznie przygotowany tatar z pewnością przykuje uwagę wszystkich Twoich gości.
  • Wałkowarkę — w niektórych modelach maszynek do mięsa masz przystawkę, która odpowiada za wałkowanie. Dzięki temu możesz wcześniej wyrobione ciasto odpowiednio rozwałkować i pociąć np. na domowy makaron.

 

elektryczna-maszynka-do-mielenia-mięsa-srebrna-yoer-grindo-maszynka-do-mielenia-mięsa-z-szatkownicą-maszynka-do-mięsa-maszynka-do-mielenia-stoi-w-kuchni-aranżacja

 

  • Przystawkę do krojenia w kostkę — dzięki niej możesz składniki pokroić na idealną kostkę. Jest to świetne rozwiązanie, zwłaszcza gdy masz zamiar pokroić warzywa w kostkę jako bazę do przygotowania sałatki.
  • Młynek żarnowy — to kolejny element, który z pewnością przyda Ci się w Twojej maszynce do mięsa. Wraz z młynkiem żarnowym możesz zmielić kawę ziarnistą. Dzięki temu możesz mieć świeżo zmieloną kawę na wyciągnięcie ręki.
  • Przystawkę zgniatającą — w niektórych maszynkach są akcesoria, które służą do przygotowywania mięsa na tradycyjne kotlety lub bitki. Taka nakładka skutecznie zastępuje ręczne rozbijanie mięsa za pomocą tłuczka.
Przystawka ta jest idealna dla mięsa wieprzowego, z kolei nie nadaje się do rozbijania mięsa drobiowego. Jest ono zbyt delikatne i ostatecznie może się rozwalać podczas pracy. Przystawka ta jest także nazywana kotleciarką lub stekerem.
  • Szarpak — często znajdziesz wśród wyposażenia profesjonalnych maszyn gastronomicznych. Z wyglądu przypomina sito do mielenia mięsa z owalnymi wycięciami. On także wykonany jest ze stali nierdzewnej.
Niekiedy możesz spotkać się z inną nazwą szarpaka. Przy niektórych modelach maszyn do mielenia mięsa szarpak nazywany jest nożem wstępnym.
 
Twoje stałe ogrzewanie w domu jest niewystarczające? Sprawdź, co pisaliśmy o grzejnikach elektrycznych w naszym artykule: Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

 

ogórek-zielony-pokrojony-na-plasterki-domowy-ogórek-zielony-ogórek-warzywo-przystawka-dodatek-do-sałatki

Ile kosztuje maszynka do mielenia mięsa?

 
Na rynku jest wiele elektrycznych maszynek do mielenia mięsa, których ceny są mocno zróżnicowane. Najtańsze modele maszynek znajdziesz już za około 250 – 300 złotych. Uważamy jednak, że warto celować w nieco wyższą półkę cenową.
 
Tańsze modele maszynek do mięsa mogą być skonstruowane z niskiej jakości materiałów (korpus często jest z tworzywa sztucznego), co może spowodować szybkie i trwałe uszkodzenie urządzenia. Tanie modele mają także mniej akcesoriów, przez co ograniczona zostaje funkcjonalność maszynki.
 
Maszynki do mięsa o niskiej półce cenowej mają także o wiele mniejszą wydajność mielenia, co oznacza, że urządzenie może pracować o wiele dłużej niż można zakładać. Niekiedy nawet maszynki mogą niedokładnie mielić Twoich składników, co także przekłada się na podwojenie czasu pracy.
 
Bardzo dobrej jakości maszynkę do mielenia mięsa znajdziesz już za około 600 złotych. Maszynka o takiej cenie jest zbudowana z metalu, co przekłada się na wysoką trwałość i stabilność całego urządzenia.
 
Maszynka do mielenia mięsa za 600 złotych ma wiele akcesoriów, z którymi nie tylko zmielisz mięso, ale także przygotujesz domowe ciasteczka, poszatkujesz warzywa, wyciśniesz świeży sok z pomocą wyciskarki do soków, stworzysz przepyszne klopsiki kebbe, a nawet utrzesz ziemniaki na kluski. Jesteśmy przekonani, że warto przeznaczyć większą sumę pieniędzy na wysokiej jakości maszynkę do mielenia nawet, jak tylko wykorzystywana jest do domowego użytku. Dzięki temu masz pewność, że będzie Ci służyć jeszcze na długie lata.

Podziel się na social media