Jaki grzejnik konwektorowy wybrać?

 
30.08.2022
Doradca Yoer
 
14 minut czytania | Redaktor Naczelny Adrian Kazer
Mokra jesień i bezlitosna zima potrafią pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Bardzo często nie jesteśmy przygotowani na zmianę letniej garderoby na zimową czy ponowne uruchomienie systemu grzewczego.
 
Tradycyjne ogrzewanie elektryczne po długiej bezczynności może nie poradzić sobie z ogrzaniem całego domu lub mieszkania. Zwłaszcza gdy przychodzi sroga fala mrozów. Na szczęście z odsieczą przychodzą do nas konwektory, które bardzo dobrze sprawdzają się w tym okresie.
 
W dzisiejszym artykule dowiesz się o wielu przydatnych informacjach na temat konwektora. Poznasz jego działanie i najważniejsze cechy. Ocenisz wady i zalety tego urządzenia, a nawet dowiesz się, w jakich granicach cenowych jest dostępny na rynku.

Co to jest elektryczny grzejnik konwektorowy?

 
  • To przenośne grzejniki elektryczne, które po włączeniu natychmiast ogrzewają pomieszczenie, w którym aktualnie się znajdują. Nazywane są także konwektorami.
  • Urządzenie idealnie sprawdza się, gdy stałe ogrzewanie elektryczne nie spełnia całkowicie swojej funkcji.strong> Grzejnik konwektorowy ma smukły i nowoczesny wygląd, dzięki czemu wkomponuje się w każde wnętrze.
  • Konwektory z grzałką niskotemperaturową mogą być używane przez osoby z alergią. Żaden kurz i inne zanieczyszczenia nie będą nikomu przeszkadzać. Zwłaszcza osobom starszym i alergikom.

 

zima=ciepła-kawa-pianka-szalik-dłonie-ogrzewanie

Jak działa konwektor elektryczny?

 
W konwektorach energia elektryczna przeistacza się w ciepło, które jest rozprzestrzeniane po pomieszczeniu na zasadzie naturalnej konwekcji. Podstawą działania jest grawitacyjny przepływ powietrza.
 
Ciepło konwekcji równomiernie rozkłada temperaturę i zapewnia naturalną cyrkulację powietrza.
 
Coraz większą popularnością cieszą się konwektory o specjalnej budowie, dzięki której powstaje naturalny cug, czyli ruch powietrza od dołu do góry urządzenia. Jest to innowacyjna i wydajna technologia, dzięki której pożądana temperatura jest szybko osiągana.
 
Efekt cugu powietrza sprawia, że zimne powietrze jest wsysane do dolnej konstrukcji urządzenia, potem zostaje ono ogrzewane w środku, a następnie cieplejsze wypływa z górnej podstawy. Zjawisko te sprawia, że powietrze w pomieszczeniu jest cieplejsze. Dla wszystkich domowników zachowany jest komfort cieplny na wysokim poziomie.
 
Tradycyjne modele mają wbudowane spiralne grzałki wysokotemperaturowe. Rozgrzewają się do bardzo wysokich temperatur. To powoduje, że spalany jest kurz i inne zanieczyszczenia, jakie krążą w powietrzu. Wywołuje to bardzo nieprzyjemny zapach i prowadzi do nadmiernego wysuszenia powietrza w Twoim domu. Na dodatek sama konstrukcja może bardzo mocno się nagrzewać, co może zwiększyć ryzyko oparzenia np. podczas przenoszenia grzejnika do innego pomieszczenia.
 
W nowoczesnych grzejnikach konwektorowych jest umieszczona grzałka niskotemperaturowa grzebieniowa. Jest zbudowana z aluminium, a jej szczególnym atutem jest fakt, że nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Dzięki temu w pomieszczeniu nie jest odczuwany żaden przykry i mocno przytłaczający zapach. Konwektory z grzałką niskotemperaturową nie wysuszają mocno powietrza, wobec czego są odpowiednie dla każdego.
 
Elektryczny grzejnik konwektorowy Glosso ma wbudowaną grzałkę niskotemperaturową, dzięki temu urządzenie jest niezwykle bezpieczne i przyjazne nawet dla alergików.
 
Na rynku dostępne są także grzejniki panelowo – konwektorowe. Mają charakterystyczną wąską budowę, tak samo jak konwektory, potrafią szybko się nagrzewać. W sprzedaży są dostępne do wyboru grzejniki z grzałką wysoko i niskotemperaturową.
 
Urządzenie z grzałką niskotemperaturową generują efektywniej ciepło do pomieszczenia. Charakteryzują się wysoką energooszczędnością.
 
Obecnie na rynku są dostępne grzejniki, w których główne źródło ciepła jest zbudowane z miedzi. To tak zwana tuba z miedzi, gdzie wewnątrz wmontowana jest spirala grzewcza. Po podłączeniu urządzenia do prądu spirala ta nagrzewa całą tę tubę.
 
Dobrej jakości grzejniki panelowo – konwektorowe mają odpowiednią budowę, dzięki której działa zjawisko konwekcji, czyli naturalny cug powietrza. Zjawisko te zostało opisane powyżej. Model ten jest przystosowany dla osób, które chcą sporadycznie dogrzewać swoje pomieszczenia, np. poddasze, lub biuro.
 
Grzejniki panelowo – konwektorowe w połączeniu z odpowiednią obudową i wbudowanym termostatem potrafią bardzo skutecznie dogrzać poszczególne pomieszczenia. Cały proces jest bez porównania szybszy, co analogicznie przekłada się na energooszczędność.
 
Przeczytaj: Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

 

rudy-kot-kotek-śpi-zmęczenie-śpiący-jesień-liście

Rodzaje elektrycznych grzejników konwektorowych

 
Grzejniki konwektorowe elektryczne należy uszeregować ze względu na:
      • Rodzaj grzałki:
        • Grzałka wysokotemperaturowa spiralna — jest bardzo popularna i umiarkowanie tania. Nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Prowadzi to do spalania kurzu i różnych zanieczyszczeń, jakie krążą w powietrzu. W efekcie urządzenie wydziela odpychający zapach. Działanie grzałki powoduje, że powietrze w pomieszczeniu staje się mocno wysuszone, co prowadzi do różnych infekcji. Jej kompletnym przeciwieństwem jest grzałka niskotemperaturowa.
        • Grzałka niskotemperaturowa grzebieniowa — jest droższa od grzałki wysokotemperaturowej. Jednak urządzenia z tą grzałką są warte swojej ceny, ponieważ podczas pracy nie emitują przykrych zapachów. Dzięki niej żadne zanieczyszczenia powietrza nie ulegają spalaniu. Dobrym przykładem urządzenia z wysokiej jakości grzałką niskotemperaturową jest grzejnik konwektorowy Glosso.
Grzałka jest wyposażona w płytki radiatorowe, które przedłużają jej żywotność.
    Dzięki temu ryzyko przypalenia jej jest o wiele mniejsze.
      • Sposób montażu:
        • Wolnostojące — grzejnik stoi na podłodze podparty na trwałych nóżkach lub kółkach wykonanych z tworzywa sztucznego. Kółka sprawią, że przesuwanie grzejnika nie będzie w ogóle męczące.
        • Ścienne — to nic innego jak możliwość powieszenia konwektora na ścianę. Dzięki temu oszczędnie zagospodarujesz przestrzeń w swoim pokoju, zachowując dalszą elegancję i funkcjonalność urządzenia.

 

Grzejnik-elektryczny-czarny-na-białej-ścianie

 

  • Budowę:
    • Grzejnik panelowo — konwektorowy — mają smukłą budowę. One także potrafią szybko się nagrzewać. Grzejniki te są dostępne zarówno z grzałką wysoko, jak i niskotemperaturową.
Na rynku można znaleźć ogrzewanie elektryczne, które wewnątrz mają wmontowany miedziany układ grzewczy. Dokładniej ujmując, jest to tuba, która zrobiona jest z miedzi. Wewnątrz tuby jest spirala grzewcza. Głównym zadaniem spirali jest nagrzanie wyżej wspomnianej tuby.
 
W tym modelu grzałki muszą być dobrze schowane. Dzięki temu nie będą przenosić nadmiernego ciepła w stronę bocznych ścianek urządzenia. To sprawi, że każdy domownik, podczas przenoszenia grzejnika, będzie chroniony od wszelkich poparzeń.
 
Grzejniki te mogą ogrzewać powietrze dzięki:
    • Promieniowaniu cieplnym — wytworzone ciepło jest emitowane z boków urządzenia,
    • konwekcji cieplnej — powietrze jest wprawione w ruch za pomocą naturalnego efektu komina.
Grzejnik ten ma wyjątkową budowę, dzięki której tworzy się naturalny cug powietrza. Oznacza to, że obieg ciepłego powietrza w danym pomieszczeniu jest skuteczniejszy.
 
Zimniejsze powietrze jest wsysane od dołu urządzenia, potem w środku jest ogrzewane dzięki miedzianym grzałkom, a na końcu rozgrzane już powietrze jest wydmuchiwane do pokoju.
 
Model ten sprawdzi się w domu, który od czasu do czasu potrzebuje dodatkowej pomocy w dogrzaniu. Znakomicie sprawdzi się w miejscach takich jak poddasze, biuro czy średnio izolowane mieszkanie.

 

Grzejnik-elektryczny-konwektorowy-czarny-YOER-Glosso-funkcja-wifi-aranżacja-elegancja

Jakie są funkcje elektrycznych grzejników konwektorowych?

 
Konwektory mają funkcje takie, jak:
  • Moc — dobrej jakości ogrzewanie elektryczne powinno mieć co najmniej 2-3 poziomy mocy. Wtedy bez żadnych problemów można ustawić wysokość mocy do swoich aktualnych potrzeb. Im większa moc, tym szybciej jest odczuwalne ciepło.
Grzejnik konwektorowy Glosso sprawdzi się do tego idealnie. Ma zaprogramowaną minimalną moc o wartości 1000 W oraz maksymalną – 2000 W.
  • Termostat — jego zadaniem jest utrzymanie temperatury w pomieszczeniu. Urządzenie automatycznie wyłącza się, gdy wygenerowana zostanie pożądana temperatura. Z kolei, jeśli zacznie ona spadać, to urządzenie zacznie ponownie pracować.
Ogrzewanie elektryczne z termostatem jest bardzo komfortowe, wydajne i przede wszystkim oszczędne. Możesz zaoszczędzić nawet do 30% energii elektrycznej, porównując konwektor do innych grzejników z mechanicznym termostatem.
  • Efekt komina — jest to tak zwany ruch powietrza od dołu do góry ogrzewania elektrycznego. Dzięki temu zjawisku możliwe jest szybsze i wydajniejsze dogrzania wybranych pomieszczeń.
  • Programator czasowy — to tak zwany timer. Dobrej jakości programatory czasowe obsługują 24-godzinny czas (od 1 do 24). Po włączeniu możesz ustawić, po jakim czasie Twój grzejnik ma przejść w stan spoczynku.
Timer jest komfortową funkcją, dzięki której możesz włączyć urządzenie o wybranym trybie pracy w określonym dokładnie czasie.
  • Zabezpieczenie przed przegrzaniem — funkcja ta chroni urządzenie przed zbędnym przegrzaniem. Działa, jeśli grzejnik osiąga nadmiernie wysoką temperaturę dla Twojego bezpieczeństwa i ochrony.
W dobrej jakości konwektorach występuje nawet podwójne takie zabezpieczenie w postaci bezpiecznika termicznego oraz wysokiej klasy elementu grzewczego.

 

niebieski-szary-ptak-zima-ptak-je-ziarna-zimno

 

  • Ochrona przed zamarzaniem — to inaczej czujnik z funkcją ochrony urządzenia przed zbędnym zamarzaniem.
  • Dotykowy panel sterowania — panel ten w sposób intuicyjny pomoże sterować urządzeniem, często za pomocą dotykowych przycisków. To miejsce, gdzie umieszczone są wszystkie funkcje, jakie dane urządzenie ma zaprogramowane.
  • Sygnał dźwiękowy — grzejnik wydaje charakterystyczny dźwięk, ilekroć zostają wprowadzane jakiekolwiek zmiany. Dzięki temu wiesz, czy wybrane przez Ciebie funkcje zostały włączone.
  • Cyfrowy wyświetlacz LED — wyświetlacz pomaga w sprawdzeniu informacji, jaka konkretna temperatura jest pożądana oraz jakie tryby pracy zostały uruchomione.
  • Regulacja temperatury — za pomocą tej funkcji istnieje możliwość ustawienia temperatury, jaką grzejnik ma w danej chwili osiągnąć.
  • Wskaźnik aktualnej temperatury — miejsce, gdzie możesz sprawdzić, jaka jest temperatura w pokoju.
  • Zdalne sterowanie — sterowanie ogrzewaniem elektrycznym na odległość zapewnia niezwykłą wygodę i funkcjonalność w jednym. Możemy wyróżnić sterowanie:
    • Na pilota — możesz kontrolować urządzenie na odległość kilku metrów, bez podnoszenia się z wygodnego fotela lub kanapy.
    • Na Wi-Fi — wystarczy, że pobierzesz odpowiednią aplikację. Dzięki temu będziesz w stanie włączyć urządzenie, nie będąc nawet w swoim domu. Aplikacja mobilna pozwoli Ci włączyć grzejnik, siedząc jeszcze w pracy.
  • Stopień ochrony IP24 — pierwsza cyfra (2) ochrania urządzenie przed różnego rodzaju twardymi ciałami obcymi, natomiast druga (4) chroni grzejnik przed wnikaniem wody na i do środka urządzenia.
Ochrona ta umożliwia umieszczenie konwektora w pomieszczeniach, które odznaczają się wysoką wilgotnością. Jest idealny dla osób, które lubią ciepło np. w łazience czy w pralni.

 

Las-zima-chłopak-spaceruje-wolny-czas-mróz-śnieg-śnieżyca

 

  • 7-dniowy harmonogram — działa przy pomocy aplikacji mobilnej. Funkcja pomoże zaplanować działanie grzejnika na cały tydzień.
  • Czujnik przechyłu — urządzenie zostanie automatycznie wyłączone, jeśli zostanie przechylone lub przewrócone. Jest to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza gdy w pobliżu bawią się dzieci.
Sprawdź grzejnik konwektorowy Silento z czujnikiem przechyłu.
  • Wyłącznik bezpieczeństwa — przycisk, który włącza lub wyłącza całkowicie urządzenie. Znajdziesz go z boku lub z tyłu urządzenia.
  • Schowek na pilota — jest zazwyczaj tam, gdzie znajdują się uchwyty do przenoszenia. Dzięki temu możesz schować pilot, kiedy nie będzie Ci już potrzebny.
  • Tryby pracy — konwektor ma kilka trybów pracy, do których możemy zaliczyć:
    • Tryb EKO — po włączeniu istnieje możliwość zaoszczędzenia energii elektrycznej w trakcie dogrzewania pokoju. Urządzenie z tym trybem potrafi samodzielnie dobrać poziom mocy. Dzięki temu odpowiedni komfort cieplny zostaje zachowany.
    • Tryb Komfort — grzejnik utrzymuje daną temperaturę, wykorzystując do tego całą swoją moc.
    • Tryb Przeciwzamrożeniowy — tryb nie dopuszcza do wychłodzenia pokoju. Grzejnik z danym trybem utrzymuje stałą temperaturę powyżej zamarzania.
    • Tryb Manualny — za pomocą trybu manualnego jest możliwe ustawienie jakiejkolwiek temperatury, jaka ma być utrzymywana przez 24/7.
    • Tryb Czuwania — konwektor z tym trybem jest zawsze gotowy do podjęcia pracy wybranego trybu.
Sprawdź grzejnik konwektorowy Glosso z opisanymi wyżej trybami pracy.

 

grzejnik-elektryczny-konwektorowy-czarny-YOER-Glosso-funkcja-wifi-elegancja-aranżacja-oryginalny

 

  • Blokada rodzicielska — można włączyć tę opcję, gdy w pobliżu grzejnika bawią się dzieci. Uniemożliwia ona zmianę nieplanowanych ustawień przez najmłodszych.
  • Powierzchnia grzewcza — jest to istotna cecha, dzięki której konwektor pomoże dogrzać również większe pomieszczenia. Wysokiej klasy konwektor może mieć nawet do 28 m2 zasięgu.
  • Obudowa — konwektory coraz częściej odznaczają się ekskluzywnym wykończeniem, minimalistycznym designem oraz elegancją. Dzięki temu dopasowuje się do różnych pomieszczeń.
Wysokiej jakości konwektor jest zbudowany z precyzyjnego szkła hartowanego. Urządzenie jest wtedy wydajne i ma piękne walory estetyczne. Konwektory mają smukłą konstrukcję, przez co idealnie sprawdzają się nawet w małym pomieszczeniu.
  • Wlot i wylot powietrza — są to miejsca, do którego grzejnik wsysa zimne (wlot) oraz wypuszcza ciepłe powietrze (wylot). Zapewniona jest wtedy odpowiednia cyrkulacja powietrza.
  • Wygaszanie wyświetlacza — funkcja, która zapewnia pracę urządzenia przy wygaszonym wyświetlaczu.
  • Waga — konwektor jest lżejszy od ciężkich grzejników olejowych, wobec czego łatwiejsze jest przeniesienie go do innego pokoju. Dodatkowo mniejsza waga pozwala na powieszenie urządzenia na ścianę.
  • Uchwyty do przenoszenia — pomagają łatwo i szybko przenieść urządzenie do innego pokoju.

 

jesień-liście-kolorowe-liście-żółte-pomarańczowe-czerwone-zimno

Do jakich pomieszczeń elektryczny grzejnik konwektorowy można ustawić?

 
Grzejnik konwektorowy możesz ustawić w:
  • Garażu — urządzenie pomaga dogrzać garaż, dzięki temu zachowany jest komfort cieplny. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla osób, które lubią majsterkować długimi godzinami.
  • Łazience — jeśli grzejnik ma odpowiedni stopień IP, to możesz ustawić go nawet w łazience, gdzie jest podwyższony stopień wilgotności. Podczas zimowych wieczorów zapewni każdemu odpowiednie ciepło.
  • Biurze — idealnie dogrzeje pomieszczenia biurowe, zwłaszcza gdy stałe ogrzewanie jest niewystarczające.
  • Przedpokoju — miejsce te jest najbliżej drzwi wyjściowych, które mogą nie być do końca szczelne. Wobec czego warto zainwestować w ogrzewanie elektryczne, aby w przedpokoju zachować odpowiednią temperaturę.
  • Salonie — pomieszczenia o większej powierzchni mogą nie być odpowiednio dogrzane przez centralne ogrzewanie. Warto zatem wspomóc, kupując konwektor, który odpowiednio dogrzeje salon, gdzie na co dzień przesiaduje najwięcej domowników.
  • Sypialni — jest idealny do sypialni z uwagi na cichą pracę. Podczas zimy bardzo często jest nam chłodno, zwłaszcza gdy leżymy. Urządzenie te jest idealne do podniesienia temperatury o kilka stopni.
Sprawdź: Jaki termowentylator wybrać?

 

czerwona-herbata-czerwone-rękawiczki-herbata-owocowa-zima-mróz-dobre-samopoczucie

Zalety i wady elektrycznego grzejnika konwektorowego

 
 
ZALETY WADY
W przypadku konwektorów z grzałką wysokotemperaturową i niskotemperaturową:
  • Bardzo szybko ogrzewają pomieszczenie,
  • Mało ważą,
  • Są tanie,
  • Mają smukłą budowę,
  • Można je montować na różne sposoby.
Dodatkowo w przypadku konwektorów z grzałką niskotemperaturową:
  • Nie wysuszają powietrza,
  • Są przyjazne dla alergików,
W przypadku konwektorów z grzałką wysokotemperaturową i niskotemperaturową:
  • Bardzo szybko tracą temperaturę,
  • Są wysokie koszty eksploatacji,
  • Bez energooszczędności mogą generować wysokie koszty energii elektrycznej.
Dodatkowo w przypadku konwektorów z grzałką wysokotemperaturową:
  • Nadmiernie wysuszają powietrze,
  • Są nieprzyjazne dla alergików.

Jaki grzejnik elektryczny konwektorowy?

 
Najlepiej kupić taki grzejnik konwektorowy, który ma:
  • Termostat — pozwala kontrolować działanie urządzenia. Grzejnik przestanie pracować, gdy osiągnie odpowiednią temperaturę. Z kolei jeśli znów ona zacznie spadać, to urządzenie z powrotem zacznie pracować. Termostat pomoże zaoszczędzić pieniądze.
  • Zdalne sterowanie — pomoże w wygodny sposób kierować urządzeniem, zwłaszcza kiedy nie chcesz wychodzić spod ciepłego koca. Sterowanie przy pomocy aplikacji mobilnej pozwoli włączyć grzejnik, zanim dojedziemy do domu, dzięki temu przywita nas przyjemne ciepło.
  • Grzałkę niskotemperaturową — konwektor podczas pracy nie będzie rozprzestrzeniał przykrych zapachów, jakie związane są ze spalającą się grzałką wysokotemperaturową. Wobec czego urządzenie jest przyjazne nawet dla alergików.
  • Funkcję EKO — dzięki tej funkcji możesz zaoszczędzić na prądzie. Urządzenie z trybem EKO może samodzielnie dobierać moc, wobec czego komfort cieplny w pomieszczeniu zostaje absolutnie zachowany.
  • Stopień ochrony IP 24 — urządzenie z tą cechą możesz postawić nawet w łazience. Dzięki temu po wyjściu spod prysznica przywita Cię odpowiedni komfort cieplny.
  • Regulację poziomów mocy — pomogą ustawić odpowiedni poziom mocy do danego pomieszczenia. Funkcja ta także pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy.
  • Programator czasowy — dzięki temu możesz ustawić po jakim czasie urządzenie ma przejść w stan spoczynku. Z grzejnikiem konwektorowym z timerem możesz zasnąć bez obaw.
  • Zabezpieczenie przed przegrzaniem — jest to ważne, gdy konwektor ma pracować przez dłuższy czas. Wtedy urządzenie automatycznie się wyłączy, gdy urządzenie zbyt mocno się nagrzeje.
Przeczytaj: Jaki grzejnik olejowy wybrać?

 

kobieta-pod-białą-kołdrą-duży-pies-kominek-ogrzewają-się-zima-mróz-sezon-grzewczy

Ile prądu zużywa elektryczny grzejnik konwektorowy?

 
W przybliżeniu w roku 2022 1 kilowatogodzina kosztuje około 77 groszy. Przez jedną godzinę konwektor o mocy 2000 W będzie zużywał 2 kilowatogodziny.
 
Obliczając zużycie prądu za jedną godzinę pracy konwektora, zapłacisz około 1,54 zł (0,77 zł × 2kWh).
 
Z kolei jeśli zamierzasz używać konwektora przez 3 godziny dziennie, to jego koszt przez 30 dni w miesiącu wyniesie około 138,60 zł [(1,54 zł × 3h) × 30 dni].
 
Biorąc pod uwagę 1000 W mocy konwektora, to przez jedną godzinę urządzenie zużywa 1 kilowatogodzinę. Przekłada się to na koszt w wysokości 77 groszy.
 
Koszt 3-godzinnej dziennej pracy przez 30 dni kalendarzowe będzie Cię kosztować 69,30 zł [(0,77 zł × 3h) × 30 dni].

Dlaczego warto kupić elektryczny konwektor?

 
Dzięki konwektorom:
  • uzyskasz prawie natychmiastowe ciepło w pomieszczeniu,
  • z grzałką niskotemperaturową powietrze nie będzie wysuszone,
  • alergicy mogą swobodnie oddychać, bez obaw o napady alergiczne,
  • zyskasz funkcjonalne urządzenie i dodatkową ozdobę dla swojego domu.

 

samochód-widok-podróż-jesień-zółte-czerwone-zielone-drzewa-lat-droga-jezdnia

Jaka jest cena elektrycznego grzejnika konwektorowego?

 
Na rynku dostępnych jest wiele konwektorów. Wybierając ogrzewanie elektryczne najlepiej kierować się swoimi osobistymi potrzebami oraz zasobnością portfela. Warto kupić urządzenie, które jest zarówno wydajne, jak i energooszczędne.
 
Konwektory są stosunkowo tanie, możesz znaleźć je już od 160 do 700 złotych. Jednak w tym przypadku nie warto kierować się najniższą ceną.
 
Tanie konwektory mogą głośno pracować, a wewnątrz konstrukcji może być zamontowana grzałka wysokotemperaturowa, która nadmiernie wysusza powietrze oraz spala kurz i zanieczyszczenia. W efekcie czego po pomieszczeniu roznosi się uciążliwy zapach.
 
Droższe urządzenia wyróżniają się efektywniejszą pracą oraz wieloma funkcjami, które ułatwiają korzystanie. Na dodatek są zbudowane z porządnej jakości materiałów.
 
Używanie konwektora o lepszej jakości zapewni Ci bezwzględny komfort.
 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych grzejników konwektorowych.

Podziel się na social media