Jaki grzejnik olejowy wybrać?

 
23.08.2022
Doradca Yoer
 
12 minut czytania | Redaktor Naczelny Adrian Kazer
Już w połowie sierpnia zaczynamy odczuwać pierwsze oznaki nadchodzącej jesieni. Dni stają się coraz krótsze, a noce coraz chłodniejsze. Niedługo temperatura powietrza zacznie spadać, a my będziemy zmuszeni do zakładania grubszych ubrań. W takich chwilach bardzo często zastanawiamy się, w jaki sposób przetrwać zimniejsze pory roku.
 
Bardzo często jest tak, że stałe ogrzewanie w domu jest niewystarczające, zwłaszcza w parze z kilkustopniowym mrozem. W takiej sytuacji wkraczają z nieopisaną pomocą grzejniki olejowe elektryczne. Są idealnym rozwiązaniem, które pomagają w dogrzaniu naszych niedocieplonych pomieszczeń.
 
W niniejszym artykule dowiesz się, co to jest ogrzewanie olejowe, jak działa oraz jakie są jego najważniejsze funkcje. Wykażemy także, ile prądu zużywa tytułowy model. Sprawdź, dlaczego warto kupić te urządzenie!

Co to jest grzejnik olejowy?

 
Grzejnik olejowy to przenośny kaloryfer, który pomaga dogrzewać wybrane przez nas pomieszczenia. Możemy postawić go dosłownie wszędzie z uwagi na jego małe rozmiary. Zazwyczaj znajduje się tam, gdzie na co dzień przebywa najwięcej domowników.
 
Grzejnik ten działa przy pomocy energii elektrycznej. Po podłączeniu do prądu zaczyna powoli się nagrzewać i rozprzestrzeniać wypracowane ciepło po całej powierzchni pokoju.
 
Ten rodzaj ogrzewania elektrycznego nie wzbija kurzu, różnych zanieczyszczeń i drobnoustrojów.Dzięki czemu jest to idealna alternatywa dogrzania pomieszczeń dla alergików.
 
Grzejnik ten także nie wysusza powietrza.Domownicy mogą oddychać swobodnie bez obaw o nadmierne wysuszenie błon śluzowych.

 

Jesień-mokre-wilgotne-liście-suche-liście-zimno-ponuro

Jak działa grzejnik olejowy elektryczny?

 
Tradycyjne grzejniki olejowe bez zabudowy z wyglądu są bardzo podobne do staromodnych kaloryferów żeberkowych. Obejmują komplet żeberek, między którymi występuje wolna przestrzeń.
 
W standardowym grzejniku olejowym nie występuje naturalny cug powietrza, czyli ruch powietrza od góry do dołu urządzenia. Urządzenie jest przez to mniej wydajne. Wygląd grzejnika może także okazać się nie do końca zadowalający, zwłaszcza gdy ma dogrzewać ładnie zaaranżowane pomieszczenie.
 
Na rynku coraz częściej dostępne są grzejniki o zabudowanym ożebrowaniu. Jest to nowoczesna i wydajniejsza technologia. Grzejnik olejowy Inferno jest przykładem urządzenia o odpowiedniej zabudowanej konstrukcji. Zabudowa zasłania żeberka, co powoduje, że występuje cug powietrza po podłączeniu urządzenia do prądu. Ten grawitacyjny przepływ powietrza jest podstawą działania tegoż grzejnika.
 
Cug powietrza działa na zasadzie naturalnego efektu komina. Efekt ten charakteryzuje się tym, że zimne i ciężkie powietrze jest zasysane od dołu urządzenia. Potem zostaje ogrzewane w środku pomiędzy żeberkami a obudową, a następnie już rozgrzane wydmuchiwane jest z intensywną mocą do pomieszczenia przez górne otwory.
 
Cug ten sprawia, że w pomieszczeniu następuje szybki obieg powietrza.Pomieszczenie jest nagrzewane szybciej niż jest to w przypadku tradycyjnych grzejników olejowych opisanych powyżej.
 
Naturalny efekt komina w połączeniu z zabudowaną konstrukcją pozwala na skuteczne i wydajne ogrzanie pomieszczenia. Sam proces ogrzewania jest przyspieszony, co przekłada się na energooszczędność.
 
W górnej części nowoczesnych grzejników olejowych są otwory. To tak zwane kominy, przez które podczas pracy grzejnika jest wydmuchiwane gorące powietrze. Przez większe luki przepływa gorące powietrze, natomiast przez mniejsze przelatuje już łagodniejsze. Jest to zasługa wbudowanej dodatkowej ścianki, dzięki której budowa całej konstrukcji nie oparzy Ciebie i innych domowników.
 
Dzięki tym cechom w pomieszczeniu zachowany jest prawidłowy komfort cieplny oraz sprzyjający dla zdrowia mikroklimat. Podczas działania urządzenia nie występuje zjawisko przegrzania oraz wyziębienia.
 
Cyrkulacyjny obieg powietrza przypomina pracę grzejnika konwektorowego. Czyli występuje połączenie grzejnika radiacyjnego z konwekcyjnym ogrzewaniem powietrza. Cyrkulacyjny obieg powietrza znacznie przyspiesza proces ocieplenia pomieszczenia.
 
Dobrej jakości grzejniki olejowe powinny mieć wiele zabudowanych żeberek, dzięki którym możliwa jest do osiągnięcia duża powierzchnia grzewcza. Z bardzo dobrym ogrzewaniem olejowym zapewnisz docieplenie nawet większego pomieszczenia.
 
Na rynku są także dostępne olejowe grzejniki panelowe. Ich budowa jest węższa, dzięki temu może być wykorzystany w każdym pomieszczeniu. W niektórych modelach może znajdować się olej diatermiczny, który nagrzewa się do wysokich temperatur, emitując ciepło na konstrukcję urządzenia. Są one szczelnie zabudowane, wobec czego możesz z niego korzystać nawet w łazience, gdzie jest zdecydowanie podwyższona wilgotność powietrza.
 
Jedna z cech grzejnika olejowego, która sprawia, że urządzenie po wyłączeniu zachowuje ciepło na dłużej jest olej diatermiczny. Olej ten krąży pomiędzy żeberkami. Jest to znaczący nośnik ciepła, który ma wysoką temperaturę wrzenia i sporą powierzchnię cieplną. Olej ten cicho rozprowadza i kumuluje wypracowane ciepło.
 
Wewnątrz urządzenia znajdują się grzałki, które uruchamiają się w zależności od wybranego poziomu mocy. Grzałki mieszczą się w dolnej części urządzenia. Mają za zadanie zwiększyć temperaturę oleju diatermicznego. Z kolei olej ten generuje ciepło na konstrukcję grzejnika. Wypracowane ciepło przenika na obudowę, dzięki czemu jest potem oddawane dalej do pomieszczenia.

Co to efekt komina?

 
Efekt komina to:
  • tak zwane zjawisko cugu, czyli ruchu powietrza od dołu do góry grzejnika,
  • prawie natychmiastowe kumulowanie ciepła w pomieszczeniu,
  • efektywne i wydajne rozwiązanie dogrzania wnętrz,
  • właściwy komfort cieplny,
  • energooszczędność, dzięki której są mniejsze utraty ciepła,
  • opłacalny zjawisko w systemie grzewczym — duża oszczędność pieniężna.

 

Kobiece-dłonie-ogrzewają-się-czarne-ogrzewanie-elektryczne

Rodzaje grzejników olejowych

 
Grzejnik olejowy możemy podzielić z uwagi na:
    • Konstrukcję:
      • Zabudowaną olejowo — konwekcyjną — dzięki budowie powstaje efekt komina. Oznacza to, że jest szybszy i efektywniejszy obieg powietrza. Żeberka są schowane wewnątrz konstrukcji. Wygląda stylowo a domownicy nie są narażeni na różne kontuzje. Przykładem urządzenia zabudowanego jest grzejnik olejowy biały Inferno z naturalnym efektem komina.
      • Niezabudowaną — wszystkie żeberka są widoczne. Ostre krawędzie ożebrowania mogą już narazić Twoich bliskich na różne obrażenia. Ciepło wypracowane przez urządzenie jest także mniej efektywne. Design grzejnika może nie przemawiać do wszystkich. Konstrukcja niezabudowanej wersji przypomina nam o wiekowym modelu, który nie pasuje do nowoczesnych wnętrz.
      • Panelowo — olejową — jest trochę lepszą alternatywą dla grzejnika żeberkowego. Jego budowa jest bardzo wąska, co jest wielkim plusem, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. Waga urządzenia również jest mniejsza dzięki budowie konstrukcji. Przemieszczanie sprzętu do innego pokoju jest wtedy mało męczące.
Grzejnik panelowy ma szczelną budowę. Dopuszczalne jest korzystanie z tego modelu w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, np. w łazience. Są wyjątkowo ciche, dlatego mogą dobrze służyć w Twojej sypialni.
  • Sposób montażu:
    • Wolnostojące — ogrzewanie elektryczne o tym sposobie montażu ma stabilne nóżki lub kółka z tworzywa sztucznego. Dzięki temu przemieszczanie urządzenia jest mało problematyczne. Model wolnostojący możesz postawić tam, gdzie Ci się podoba (pod warunkiem, że jest stały dostęp do prądu).
    • Ścienne — jak sama nazwa wskazuje, możesz powiesić urządzenie na ścianie danego pomieszczenia. Zawieszenie na ścianie umożliwia zachowanie przestrzeni w pokoju.

 

Kubek-kakao-pianki-książka-laptop-liście-jesień-kobieta-siedzi-na-łóżku-aranżacja

Najważniejsze funkcje grzejników olejowych

 
  • Efekt komina — to ruch powietrza, który odbywa się od dołu do góry urządzenia. Efekt komina jest także nazywany jako naturalny cug powietrza. Dzięki niemu szybciej i wydajniej ogrzejesz swoje pomieszczenie.
  • Olej diatermiczny — to substancja, znajdująca się głównie w modelu olejowym. Olej rozprowadza ciepło po całej powierzchni urządzenia, które jest wypracowane przy pomocy energii elektrycznej. Po nagrzaniu się potrafi bardzo długo utrzymywać ciepło, dzięki czemu grzejnik charakteryzuje się wysoką wydajnością.
  • Termostat — jest to opcja, która automatycznie wyłącza urządzenie, gdy dana temperatura w pomieszczeniu będzie uzyskana. Elektroniczny termostat potrafi włączyć się także, gdy temperatura powietrza spadnie.
  • Liczba żeberek — im więcej żeberek tym powierzchnia grzewcza ogrzewania elektrycznego jest zdecydowanie większa. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu wysokiego komfortu cieplnego, to warto rozejrzeć się za urządzeniem, które ma dużą powierzchnie grzewczą.
  • Energooszczędność — specjalna budowa grzejnika sprawia, że ciepło po wyłączeniu ogrzewania jest dalej oddawane do pomieszczenia. Nie musisz często włączać urządzenia, ponieważ ciepło przez kilka godzin jest dalej odczuwalne.
  • Poziom mocy — nowoczesne ogrzewanie elektryczne ma wbudowane różne poziomy mocy, dzięki którym możesz dostosować wydajność urządzenia do wielkości swojego pomieszczenia. Jest to świetny sposób na poradzenie sobie z nadmiernym wydatkowaniem funduszy na energię elektryczną.
  • Głośność — dobry grzejnik to taki, który przede wszystkim cicho pracuje. Wtedy będziesz mieć pewność, że nie będzie przeszkadzał w trakcie snu lub wykonywania różnego rodzaju czynności. Dobrej jakości modele potrafią wydawać dźwięki tylko na poziomie 39 dB.
Sprawdź grzejnik olejowy czarny Inferno, który oferuje cichą pracę.
  • Zdalne sterowanie — jest to bardzo wygodny rodzaj sterowania. Urządzenie z takim rodzajem sterowania możesz włączyć przy pomocy:
    • Pilota — możesz włączyć i kierować ogrzewaniem na odległość kilku metrów. Dzięki temu możesz cieszyć się z możliwości grzejnika, w ogóle nie ruszając się z kanapy.
    • Aplikacji mobilnej — wystarczy, że zainstalujesz odpowiednią aplikację mobilną, dzięki której możesz sterować urządzeniem na odległość. Sterowanie na WiFi jest tym bardziej wygodną opcją, że możesz włączyć grzejnik będąc daleko poza domem.

 

Aranżacja-biały-grzejnik-olejowy-Inferno-YOER-elegancja-wifi-sterowanie-zdalne

 

  • Duża powierzchnia grzewcza — ważne, aby ogrzewanie elektryczne miało dość dużą powierzchnię grzewczą, ponieważ wtedy możesz odpowiednio dogrzać nawet większe pomieszczenie. Dobrej jakości grzejnik elektryczny może mieć nawet do 35m2 możliwości grzewczych.
  • Zabudowane żeberka — jeśli zwracasz uwagę na estetyczny i luksusowy design, to warto zwrócić uwagę na to, aby żeberka w ogrzewaniu elektrycznym były zabudowane. Dzięki temu urządzenie idealnie wkomponuje się w Twoje wnętrze.
Zabudowanie grzejnika sprawia, że w urządzeniu powstaje efekt komina, czyli ruch powietrza od dołu do góry grzejnika. Naturalny cug powietrza sprawia, że w pomieszczeniu jest odczuwany szybszy obieg powietrza, a to oznacza, że pomieszczenie szybciej zostaje nagrzane.
  • Dotykowy panel sterowania — znajduje się w specjalnym miejscu na grzejniku elektrycznym. Na panelu sterowania dostępne są wszystkie funkcje urządzenia. Dzięki panelowi możesz dokładnie sterować ogrzewaniem według swoich własnych potrzeb.
  • Wyświetlacz LED — na wyświetlaczu są dostępne informacje m.in. o temperaturze, jaką chcesz osiągnąć czy trybie pracy urządzenia.
  • Wskaźnik aktualnej temperatury — jak sama nazwa wskazuje, za pomocą wskaźnika możesz sprawdzić, jaka jest obecna temperatura w danym pomieszczeniu.
  • Programator czasowy — to inaczej timer. Dzięki tej funkcji możesz ustawić czas (zazwyczaj od 1 do 24 godzin), po jakim grzejnik ma automatycznie się wyłączyć.
  • Tryb EKO — w nowoczesnych grzejnikach istnieje tryb, który pozwala zaoszczędzić energię elektryczną podczas dogrzewania pomieszczenia. Jak to działa? Otóż urządzenie samodzielnie dobiera poziom mocy. W ten sposób utrzymuje temperaturę w danym pokoju w odpowiednim i komfortowym poziomie.
Gdy odpowiednia temperatura w pomieszczeniu zostanie osiągnięta, grzejnik elektryczny od razu przechodzi w stan spoczynku. Z kolei, gdy temperatura spadnie, to urządzenie ponownie uruchomi się w trybie EKO.
  • Sygnał dźwiękowy — jest to specjalny dźwięk, który informuje Cię o zmianach pracy grzejnika lub jego ustawień. Sygnał dźwiękowy może być bardzo pomocny, zwłaszcza gdy nie wiesz, czy wybrana funkcja została uruchomiona.
Sprawdź: Jaki grzejnik elektryczny wybrać?
  • Bezpiecznik termiczny — nazywany także czujnikiem termicznym. To po prostu zabezpieczenie ogrzewania elektrycznego przed przegrzaniem. Gdy po intensywnej pracy urządzenie zaczyna się niebezpiecznie przegrzewać, to bezpiecznik pomaga automatycznie go wyłączyć. Funkcja ta ochrania urządzenie przed ryzykiem uszkodzenia.
  • Obudowa — ważne, aby grzejnik elektryczny miał solidną obudowę, która nie będzie podatna na zewnętrzne zniszczenia. Wybierz ogrzewanie elektryczne, którego obudowa jest pokryta emaliowaną warstwą ochronną. Dzięki temu urządzenie będzie chronione m.in. przed działaniem korozji.
  • Kółka — modele olejowe są zazwyczaj cięższe od innych modeli. Dlatego ważne, aby urządzenie miało w wyposażeniu składane kółka. Dzięki nim przemieścisz swój grzejnik elektryczny bez zbędnego wysiłku.
Ogumione kółka mogą dodatkowo ochronić Twoje podłogi przed zbędnym zarysowaniem, zwłaszcza podczas przenoszenia urządzenia.
  • Uchwyty do przenoszenia — coraz częściej w urządzeniach możemy znaleźć rączki, które ułatwiają nam przeniesienie sprzętu do innego pomieszczenia. Dzięki ergonomicznym uchwytom możesz bez obaw chwycić grzejnik elektryczny, nawet jeśli jest rozgrzany.

 

Czerwone-jabłka-stół-obrus-nakrycie-aranżacja

 

  • Sposób podłączenia do prądu — w grzejniku przewód może być pociągnięty od spodu lub z boku urządzenia. Przed nabyciem urządzenia warto to sprawdzić, aby przewód nie utrudniał podłączenia do prądu.
  • Wyłącznik bezpieczeństwa — u większości grzejników taki przycisk znajdziesz z przodu lub z boku urządzenia. Dzięki niemu możesz całkowicie włączyć lub wyłączyć urządzenie, gdy inne sposoby nie chcą zadziałać.
  • Schowek na pilota — jest to miejsce, gdzie możesz włożyć pilot od ogrzewania elektrycznego, gdy już z niego nie chcesz korzystać. Bardzo często schowek jest umieszczany tam, gdzie znajdują się uchwyty.
  • Nawijacz na przewód — to uchwyt, na który nawiniesz przewód, gdy grzejnik nie będzie już podłączone do prądu. Nawijacz ochrania kabel przed różnymi zewnętrznymi uszkodzeniami. Uchwyt ten ochrania także wszystkich domowników przed zbędnymi potknięciami i stłuczeniami.
  • 7-dniowy harmonogram — opcja, która pozwala zaplanować pracę urządzenia na całe siedem dni. Dzięki tej funkcji zaoszczędzisz sporo czasu na codzienne włączanie i ustawianie pracy grzejnika.
  • Regulacja temperatury — dzięki tej funkcji możesz kontrolować temperaturę, jaka zostaje pokazana na wyświetlaczu.
  • Blokada rodzicielska — jest przeznaczona głównie dla dzieci. Po włączeniu blokady rodzicielskiej grzejnik jest zabezpieczony przed niespodziewanymi zmianami, jakie mogą chcieć wprowadzić zaciekawione dzieci.
  • Kolor — na rynku obecnie jest wiele kolorów ogrzewania elektrycznego. Najpopularniejszym kolorem jest czarny, biały i srebrny. Wybierz taki, który idealnie harmonizuje się w Twoje wnętrza.
  • Wysokość i szerokość — znajdź taki grzejnik, który nie będzie zajmował Ci dużo miejsca. Dzięki temu zaoszczędzisz swoją przestrzeń. Mały grzejnik elektryczny możesz ustawić wszędzie, bez obaw o ograniczoną ilość miejsca.
Zobacz: Jaki termowentylator wybrać?

 

Książka-brązowy-koc-liść-jesień-zimno-relaks-ciasteczka

Zalety i wady elektrycznego ogrzewania olejowego

 
Ogrzewanie olejowe ma bardzo wiele zalet, lecz jak każde inne urządzenie, ma także kilka istotnych wad. Poniżej możesz zapoznać się z mocnymi i słabymi stronami tego urządzenia.

 

 
ZALETY WADY
W przypadku nowoczesnego i klasycznego modelu olejowego:
  • Bardzo długo utrzymuje ciepło po wyłączeniu,
  • Jest przyjazny dla alergików,
  • Jest energooszczędny,
  • Nie wysusza powietrza,
  • Jest cichy,
  • Nie wymaga uzupełniania oleju,
  • Jest tańszy w eksploatacji.
Dodatkowo w przypadku nowoczesnego modelu olejowego:
  • Szybko się nagrzewa.
W przypadku nowoczesnego i klasycznego modelu olejowego:
  • Jest ciężki, większy i szerszy od innych modeli,
  • Jest mało mobilny (bez kółek i uchwytów trudno je przenieść do innych pomieszczeń),
  • Jest drogi.
Dodatkowo w przypadku klasycznego modelu olejowego:
  • O wiele dłużej się nagrzewa,
  • Niezabudowane modele są niebezpieczne i nieestetyczne; domownicy mogą doznać przypadkowej kontuzji, a wygląd nie wkomponuje się w Twoje wnętrza.

Jaki grzejnik olejowy wybrać?

 
Najlepiej wybrać grzejnik olejowy z:
  • Termostatem — dzięki niemu możesz regulować pracę elektrycznego ogrzewania. Urządzenie wyłączy się automatyczne, gdy dana temperatura zostanie osiągnięta. A gdy znów spadnie, grzejnik samodzielnie włączy się na nowo. Urządzenie z termostatem pozwoli Ci zaoszczędzić sporo gotówki.
  • Bezpiecznikiem termicznym — grzejnik podczas intensywnej pracy samodzielnie się wyłączy, jeśli zbyt mocno zacznie się przegrzewać. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek zagrożeń. Grzejnik z czujnikiem termicznym pozwoli Ci zasnąć spokojnie.
  • Poziomami mocy — dzięki nim dostosujesz wielkość mocy do wielkości pomieszczenia. Opcja ta pozwoli Ci także zaoszczędzić trochę pieniędzy. Nowoczesne grzejniki mają 3 poziomy mocy – 1000 W, 1500 W oraz 2500 W.
  • Zabudowanymi żeberkami — dzięki odpowiedniej budowie grzejnik po włączeniu będzie tworzył efekt komina, czyli naturalny cug powietrza. Zjawisko te sprawi, że urządzenie szybciej i wydajniej będzie dogrzewać Twój dom.
Grzejnik zabudowany wygląda o wiele estetyczniej. Jeśli chcesz dopasować grzejnik do swojego wnętrza, to warto rozejrzeć się za urządzeniem, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i stylowe.
  • Kółkami/Ergonomicznymi uchwytami — grzejniki olejowe są cięższe od innych modeli, dlatego warto kupić urządzenie z takimi dodatkami. Z pewnością Twój komfort zostanie polepszony przy przenoszeniu grzejnika do innego pomieszczenia.
Jeśli chcesz dowiedzieć się o grzejnikach konwektorowych, to przeczytaj: Jaki grzejnik konwektorowy wybrać?

 

Kubek-z-herbatą-stos-książek-kwiat-okno-aranżacja-jesień-zimno

Grzejnik olejowy energooszczędny

 
  • Grzejniki olejowe są ekonomiczne. Nowoczesne modele już po kilku minutach potrafią rozgrzać się do odpowiedniej temperatury. Po wyłączeniu o wiele dłużej utrzymują wypracowane ciepło. Dzięki temu komfort cieplny jest zachowany w pomieszczeniu.
  • Model olejowy z termostatem nie pobierają prądu przez cały czas. Urządzenie wyłącza się, gdy odpowiednia temperatura zostanie osiągnięta.
  • Ogrzewanie elektryczne olejowe sprawdzi się w miejscach, gdzie nie opłaca się montować centralnego ogrzewania. Przykładem jest domek letniskowy lub garaż. W okresie wczesnojesiennym z odpowiednim ogrzewaniem możesz przesiadywać w domku letnim pomimo spadku temperatury.

Ile prądu zużywa grzejnik olejowy 2000W?

 
Aby obliczyć tę wartość, należy uwzględnić średnią cenę 1 kilowatogodziny. W obecnym okresie bardzo trudno określić odpowiednią cenę energii elektrycznej, ale przyjmijmy, że w 2022 roku 1 kilowatogodzina oscyluje w granicach około 77 groszy.
 
Weźmy pod uwagę, że grzejnik będzie pracował przez około godzinę. To przekłada się na zużycie około 2 kilowatogodzin energii elektrycznej. Oznacza to, że za godzinę pracy grzejnika z mocą 2000 W zapłacisz około 1,54 zł (0,77 zł × 2kWh).
 
Jeśli używasz grzejnika o mocy 2000 W przez około 3 godziny dziennie, to koszt urządzenia przez 30 dni kalendarzowe wyniesie około 138,60 zł [(1,54 zł × 3h) × 30 dni].

Ile prądu zużywa grzejnik olejowy 2500W?

 
Na tym przykładzie również weźmiemy pod uwagę pracę grzejnika przez 1 godzinę. W tym przypadku zużycie przekłada się na 2,5 kilowatogodziny prądu.
 
Biorąc pod uwagę koszt 1 kilowatogodziny z poprzedniego przykładu (0,77 groszy), to godzinna praca urządzenia będzie kosztować około 1,93 zł (0,77 zł × 2,5kWh). 3 godzinny dzienne pracy grzejnika przez 30 dni kalendarzowe będzie Cię kosztować około 173,70 zł [(1,93 zł × 3h) × 30 dni].
 
Sprawdź: Jaki termowentylator z nawilżaczem wybrać?

 

herbata-czajnik-szary-sweter-liście-jesienne-jesień-aranżacja

Dlaczego warto kupić grzejnik olejowy?

 
Dzięki grzejnikowi olejowemu:
  • utrzymasz odpowiednie ciepło w swoich pomieszczeniach przez dłuższy czas nawet po wyłączeniu urządzenia,
  • nie wysuszysz nadmiernie powietrza,
  • osoby z alergią będą mogły swobodnie oddychać, nie obawiając się o przykre zapachy i wzbijający się kurz,
  • zaoszczędzisz sporo pieniędzy, z uwagi na powolny proces stygnięcia.

 

biały-grzejnik-aranżacja-kwiat-laptop-komputer-notes-album-poduszki-ozdobne-dekoracje

Cena grzejników olejowych

 
Koszt modelu olejowego jest nieco większy w porównaniu do innych. Jednak niski koszt związany z eksploatacją przesłania tę wysoką cenę.
 
Na rynku możesz znaleźć grzejniki, których cena waha się pomiędzy 220 a 900 złotymi. Tańsze grzejniki bardzo często mają mniej żeberek i są mniej efektywne. Mogą okazać się niewystarczające do dogrzania większego pomieszczenia. Dodatkowo ożebrowanie jest na zewnątrz, co obniża walory estetyczne urządzenia.
 
Droższe modele są wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz mają zaprogramowane wiele przydatnych i bezpiecznych funkcji. Wysoka jakość wiąże się z wysoką ceną, jednak użytkowanie z bezpiecznego urządzenia jest bardziej komfortowe i przyjemne.
 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych grzejników olejowych.

Podziel się na social media