
Jaki blender kielichowy wybrać?
12.10.2021
Doradca Yoer
Choć po blender kielichowy sięgasz kilka razy w ciągu tygodnia, aby przygotować pyszne koktajle czy inne dania, to często nie doceniasz tego urządzenia. Jednak jeśli przyjrzysz się sprawie dokładnie, to sprzęt wyrasta na jednego z Twoich najważniejszych pomocników w codziennych sprawunkach.
W niniejszym artykule poznasz bliżej blender kielichowy. Dowiesz się, jak działa takie urządzenie miksujące. Poznasz jego budowę i najważniejsze cechy. Sprawdzisz zalety blendera stojącego. Zyskasz informacje, jak czyścić taki sprzęt. Jeśli jesteś fanem nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają pracę, to ten artykuł jest skierowany właśnie dla Ciebie.
Jak działa blender kielichowy?
Budowa blendera kielichowego
Rodzaje blenderów kielichowych
- Blender stojący – najbardziej popularny model blendera kielichowego. Urządzenie steruje się z poziomu panelu sterowania, najczęściej pokrętła lub ekranu dotykowego. Dzięki temu jest łatwiejsze w obsłudze od blendera ręcznego i nie wymaga naszej bezpośredniej ingerencji.
- Blender próżniowy – ten rodzaj blendera wyróżnia się technologią próżniową, znaną m.in. ze zgrzewarek. Funkcja próżniowa daje możliwość usunięcia powietrza z miksowanych składników, przez co nie dochodzi do procesu utlenienia składników. Jeśli denerwuje Cię ciemniejący banan, to mamy rozwiązanie przeznaczone właśnie dla Ciebie.
- Blender turystyczny – przenośny blender o mniejszych gabarytach. Działa bezprzewodowo, a jednocześnie służy za kubek. Jego baterie ładuje się za pomocą kabla USB, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem.
Jaka moc blendera kielichowego?
- Wysoka moc gwarantuje lepszą wydajność urządzenia i dłuższy czas pracy na wysokich obrotach. Odpowiednio dobrany parametr zapewni także większą wytrzymałość, dzięki czemu sprzęt posłuży Ci przez dłuższy okres.
- Do codziennego użytku wystarczy blender o mocy nominalnej od 800W do 1400W, z który rozdrobnisz miękki i twarde produkty.
- Jeśli zamierzasz produkować masło orzechowe czy hummus z ciecierzycy, to warto poszukać urządzenia o mocy nominalnej powyżej 1500W. Taki blender stojący „nie wymięknie” podczas trudnego zadania.
- Produkty o mocy nominalnej od 350W do 600W mogą nie uporać się nawet z prostymi zadaniami. Pomimo niższej ceny, nie warto inwestować w sprzęt tego typu.
- Na rynku znajdziesz blendery stojące o mocy nominalnej 2000W i więcej, które wyróżniają się ekspresowym tempem pracy. Pamiętaj, że na zakup takiego urządzenia musisz przeznaczyć więcej środków.
Pojemność kielicha
Prędkość obrotów
Blender kielichowy - funkcje i akcesoria
- Płynna regulacja prędkości obrotów – dzięki tej funkcji zyskujesz pełną kontrolę nad pracą urządzenia. Wybierasz i dostosowujesz prędkość obrotów do danego produktu, przez co blendowanie jest jeszcze bardziej wygodne.
- Tryb pracy pulsacyjnej – ten tryb uruchamia się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Pozwala na delikatne wymieszanie produktów.
- Tryb turbo – blender wchodzi w tryb pracy na najwyższych obrotach, co przydaje się podczas miksowania najtwardszych produktów.
- Funkcja smoothie – automatyczny program umożliwi przygotowanie pysznego smoothie z owoców albo warzyw w kilka chwil.
- Funkcja czyszczenia – po wlaniu wody i wybraniu odpowiedniego trybu kielich wyczyści się automatycznie.
- Kubek podróżny – w podręcznych kubkach możesz przygotować smoothie albo koktajl, który zabierzesz w podróży czy do pracy. Bidony wykonane z tworzywa sztucznego są szczelne oraz odporne na wszelkie zarysowania i pęknięcia, więc możesz je zapakować do torby. Niektóre blendery mają na wyposażeniu kubki, które można podłączyć bezpośrednio do blendera, dzięki czemu nie ubrudzisz kielicha.
Zalety blendera kielichowego
Zalety |
|